Został wybrany do rady miasta. Zmarł dwa dni po wyborach

Polska
Został wybrany do rady miasta. Zmarł dwa dni po wyborach
gminakobiorwybory.pl

Adam Zien w niedzielnych wyborach samorządowych zdobył 52,08 proc. głosów i pokonał kontrkandydatkę z PiS do rady gminy Kobiór (Śląskie). Radny elekt zmarł we wtorek w wieku 49 lat. O jego śmierci poinformował urząd gminy na swojej stronie internetowej.

Zien kandydował do rady gminy z listy KWW Społeczny Komitet. 

 

W swojej ulotce wyborczej napisał m.in.: "Zdecydowałem się kandydować do Rady Gminy z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Społeczny Komitet, gdyż doceniam jego konsekwencję i zaangażowanie na rzecz rozwoju Kobióra. Celem Społecznego Komitetu było zawsze unowocześnianie i zmiana wizerunku gminy, poprzez skuteczne pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych, a nie opieranie rozwoju na podatkach i opłatach lokalnych".

 

Radny elekt miał czworo dzieci, był emerytowanym elektromonterem, pasjonatem wędkarstwa i turystyki. W 2017 roku pielgrzymował pieszo do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela.

 

"W imieniu wspólnoty samorządowej wyrazy współczucia rodzinie oraz najbliższym składają Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy Kobiór" - brzmi komunikat zamieszczony na stronie gminy.

zdr/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie