Plakat wyborczy Małgorzaty Wasserman. Ze zdjęciem Barcelony, a nie Krakowa

Polska
Plakat wyborczy Małgorzaty Wasserman. Ze zdjęciem Barcelony, a nie Krakowa
Polsat News

"Zapowiadam powrót do pełnej kwoty 100 proc. dofinansowania na wymianę pieców" - napisała Małgorzata Wassermann na Twitterze. Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa dołączyła zdjęcie plakatu, którym promuje walkę ze smogiem. Według internautów, przedstawia on kamienicę w Barcelonie a nie w stolicy Małopolski, jak można byłoby się spodziewać.

"Zapowiadam powrót do pełnej kwoty 100% dofinansowania na wymianę pieców. Rozbuduję system świadczeń socjalnych dla osób najuboższych, z jasno określonymi wytycznymi ich przyznawania" - napisała Wassermann na Twitterze. 

 

Dodała również zdjęcie nowego plakatu, którym promuję walkę ze smogiem, opatrzonego również hasłami "Walka z ubóstwem energetycznym" i "Większe dofinansowanie na wymianę pieców i do termomodernizacji budynków".  

 

 

Internauci dopatrzyli się, że zdjęcie przedstawia kamienicę nie w Krakowie, ale w Barcelonie i na dowód zamieścili fotografię z innym ujęciem tej samej kamienicy. 

 

Sama Małgorzata Wassermann zapytana przez "Gazetę Wyborczą" o powód doboru akurat tego zdjęcia, miała odpowiedzieć, że "miejsce w którym zrobiono zdjęcie, nie ma żadnego znaczenia". - Zdjęcie pochodzi strony ze stockami (bazy materiałów - red.) i przedstawia nieocieploną kamienicę. Nigdzie nie jest podpisane, że to krakowski budynek. Nie każdy mieszkaniec chce, aby jego kamienica pojawiła się na moim profilu i obrazowała taki problem - miała powiedzieć gazecie kandydatka Zjednoczonej Prawicy. 

 

Przy okazji internauci przypomnieli wpadkę Patryka Jakiego podczas kampanii wyborczej, który w jednym ze spotów pomylił Warszawę z czeską Pragą. 

 

 

Według oficjalnych wyników PKW Małgorzata Wasserman zdobyła 31,88 proc. W drugiej turze o prezydenturę Krakowa powalczy z urzędującym prezydentem Jackiem Majchrowskim, który uzyskał 45,84 proc. głosów. 

maw/dro/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie