Samochód z wicepremier Szydło wjechał w auto prowadzone przez 77-latka

Polska

Samochód Służby Ochrony Państwa, w którym jechała wicepremier Beata Szydło, nie zdążył zahamować i uderzył w peugeota prowadzonego przez 77-latka. Nikomu nic się nie stało. Do zdarzenia doszło w czwartek w Imielinie (woj. śląskie). "Była drobna stłuczka, nikomu nic się nie stało" - napisała była premier na Twitterze.

Rzecznik prasowy śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara poinformowała, że około 13.20 dyżurny z komendy w Bieruniu dostał informację o kolizji, do jakiej doszło na drodze przed przejściem dla pieszych.

 

- Ze wstępnych informacji wynika, że przez przejście przechodził pieszy i samochód kierowany przez 77-letniego mężczyznę zahamował, kolejne dwa również, ale nie udało się zahamować na tyle, żeby nie doszło do zderzenia - poinformowała podinspektor Aleksandra Nowara.

 

Trzy uszkodzone samochody

 

Trzy samochody są uszkodzone, peugeot ze starszym kierowcą oraz BMW i audi. - Nikomu nic się nie stało. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Policjanci pytali, czy osoby uczestniczące w kolizji życzą sobie pomocy lekarskiej. Nie było takiego życzenia - wyjaśniła rzeczniczka policji.

 

- Osoba ochraniana (Beata Szydło - red.), która jechała w drugim samochodzie została przetransportowana do miejsca zamieszkania - powiedziała Nowara.

 

Policjanci wykonują oględziny miejsca wypadku. - Przebadano wszystkich uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi - zapewniła rzeczniczka

 

- Nie było zagrożenia dla osób przemieszczających się - poinformowała rzecznik Służby Ochrony Państwa Anna Gdula-Bomba.

 

"Dziękujemy za troskę, nikomu nic się nie stało"

 

"Dziękuję za troskę, wszystko ok. Była drobna stłuczka, nikomu nic się nie stało. Rozbite lampy i zderzaki. Uważajcie na drogach, bo deszcz i ślisko" - napisała na Twitterze Beata Szydło.

 

Wicepremier uczestniczyła dziś w XXIX Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność" w Częstochowie. Imielin, w którym doszło do zdarzenia, znajduje się  po drodze do rodzinnej miejscowości byłej premier, Brzeszcz.

 

 

ml/zdr/msl/bas/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie