Zatrzymano nielegalny transport 18 ton odpadów w workach big-bag

Polska
Zatrzymano nielegalny transport 18 ton odpadów w workach big-bag
Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

- Funkcjonariusze KAS z Podkarpacia podczas kontroli samochodu ciężarowego odkryli w naczepie pojazdu 18 ton odpadów przewożonych w 11 workach typu big-bag - poinformowała w środę rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st. rachm. Edyta Chabowska.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli w Lipowicy, w rejonie byłego przejścia granicznego w Barwinku. Jechał on ze Słowacji do Polski. - Podczas rewizji stwierdzili, że kierowca przewozi towar w postaci białego proszku w 11 opakowaniach typu big-bag o łącznej wadze 18 ton - powiedziała Chabowska.

 

Sposób zapakowania towaru i dokumenty okazane do kontroli wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy, że proszek może być odpadem. Potwierdził to Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie. - Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie - zaznaczyła rzecznik.

 

Odpady ukryte w beczkach

 

Chabowska przypomniała, że to kolejny w tym roku transport dużej ilości odpadów, przechwycony przez funkcjonariuszy KAS z Podkarpacia. - W styczniu br. podczas kontroli ciężarówki przy węźle autostrady A4 w Dębicy funkcjonariusze zatrzymali nielegalny transport 25 ton odpadów przewożonych w 124 plastikowych i metalowych beczkach - poinformowała.

 

Rzecznik zaznaczyła, że za nielegalny obrót odpadami grozi nie tylko odpowiedzialność karna, ale także administracyjna. - Ukarany może zostać odbiorca odpadów, wysyłający je lub ich przewoźnik - powiedziała Chabowska.

mta/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie