Zatruwał odżywki dla dzieci. Ma trafić do więzienia na 12,5 roku

Świat
Zatruwał odżywki dla dzieci. Ma trafić do więzienia na 12,5 roku
Archiwum Polsat News / zdjęcie ilustracyjne

Na 12 i pół roku więzienia sąd w Ravensburgu (Badenia-Wirtembergia) skazał 54-letniego mężczyznę, który w zeszłym roku groził podrzuceniem w supermarketach w Niemczech i innych krajach Europy zatrutych artykułów spożywczych, jeśli nie dostanie ponad 10 mln euro.

By wykazać swoją determinację, szantażysta umieścił w połowie września ub.r. w jednym z supermarketów we Friedrichshafen nad Jeziorem Bodeńskim pięć zatrutych słoików z odżywkami dla dzieci. Uprzedził o tym władze, dzięki czemu zatrute produkty usunięto ze sklepu.

 

W mailu wysłanym do policji, koncernów handlowych i organizacji konsumenckich sprawca groził, że umieści w sklepach 20 produktów żywnościowych zawierających truciznę, jeżeli nie otrzyma okupu w wysokości kilkunastu milionów euro. Szantażysta nie sprecyzował, o jakie produkty chodzi ani w jakim regionie i w jakich sklepach je rozmieści, zapowiedział jedynie, że chce uderzyć w przedstawicielstwa niemieckich koncernów żywnościowych w całym kraju i za granicą.

 

Mężczyzna przyznał się do winy

 

Sąd w Ravensburgu poinformował o wymierzeniu mu kary więzienia za usiłowanie zabójstwa w połączeniu z szantażem. Prokuratura domagała się 13 lat pozbawienia wolności.

 

Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do podrzucenia zatrutych odżywek we Friedrichshafen i do planów szantażowania innych supermarketów.

 

Szantażysta został zatrzymany dzięki informacjom otrzymanym od mieszkańców. Wcześniej policja opublikowała zdjęcia podejrzanego wykonane przez kamerę w supermarkecie.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie