Osiem lat więzienia za wielokrotne gwałty na własnych dzieciach

Polska
Osiem lat więzienia za wielokrotne gwałty na własnych dzieciach
zdj. ilustracyjne/Polsat News

Na osiem lat więzienia skazał Sąd Okręgowy 40-letnią Izabelę S. i 38-letniego Jarosława W. z woj. opolskiego za wielokrotne gwałty i znęcanie się nad trojgiem własnych, małoletnich dzieci. Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator domagał się 15 lat więzienia.

Ze względu na charakter sprawy proces toczył się z wyłączeniem jawności. Według ustaleń śledztwa mieszkająca pod Krapkowicami para miała znęcać się w sumie nad pięciorgiem małoletnich, z czego czworo to dzieci podsądnych, a jedno jest pasierbicą oskarżonego. W stosunku do trojga z nich miało dochodzić do czynności seksualnych. Koszmar dzieci trwał od 2013 do 2016 roku. Pokrzywdzone mają dzisiaj 5, 6 i 7 lat.

 

Dzieci były molestowane podczas libacji

 

Dodatkowo podsądni mają zakaz zbliżania się do trojga pokrzywdzonych, które padły ofiarą gwałtu, do czasu osiągnięcia przez dzieci pełnoletności i zostali zobowiązani do zapłacenia tytułem zadośćuczynienia po 50 tysięcy złotych każdemu z pięciorga poszkodowanych dzieci.

 

Proces Izabeli S. i Jarosława W. jest wynikiem innej sprawy, podczas której przed sądem stanęli: 56-letni Zygmunt Ż. i 41-letni Mariusz D.

 

Przeprowadzone wówczas dochodzenie wykazało, że od 2013 roku przez dwa lata Zygmunt Ż. i Mariusz D. byli zapraszani przez Izabelę S. do jej domu na alkoholowe libacje, podczas których mężczyźni molestowali i wykorzystywali seksualnie jej dzieci.

 

Gwałty odkryła rodzina zastępcza

 

Sprawa wydała się, kiedy dzieci przekazano rodzinie zastępczej. Śledczych powiadomili nowi opiekunowie dzieci, których zaniepokoiło dziwne zachowanie podopiecznych. W stosunku do Mariusza D. sąd orzekł 13,5 roku pozbawienia wolności. Zygmunt Ż. otrzymał 12 lat więzienia.

mta/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie