Sky News: znaleziono fragmenty ciała zamordowanego dziennikarza

Świat

Fragmenty ciała zamordowanego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego znaleziono w konsulacie w Turcji - informują źródła Sky News. Jeden z informatorów zasugerował, że znajdowały się one w ogrodzie na terenie należącym do konsulatu.

Sky News informuje, że ciało Chaszodżdżiego miało zostać pocięte, a twarz zniekształcona. Więcej szczegółów stacja nie podała.

 

Przypomnijmy - krytyczny wobec saudyjskiego dworu dziennikarz 2 października udał się do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule. Chciał załatwić formalności związane ze zmianą stanu cywilnego, ale z budynku już nie wyszedł. 

 

Dwa tygodnie po jego zaginięciu Arabia Saudyjska przyznała, że Chaszodżdżi został zamordowany. Według oficjalnej wersji miało dojść do bójki między dziennikarzem a "wieloma osobami", która zakończyła się jego śmiercią. 

 

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, przemawiając we wtorek w parlamencie w Ankarze, oświadczył, że urzędnicy z Arabii Saudyjskiej dużo wcześniej zaplanowali zabójstwo dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego, który zginął w saudyjskim konsulacie w Stambule. Powiedział, że "istnieją mocne dowody potwierdzające ten fakt oraz to, że saudyjski dziennikarz został zamordowany w brutalny sposób".

 

 

mta/grz/ news.sky.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie