Trzaskowski: z niecierpliwością czekam na potwierdzenie wyników wyborów

Polska

Z niecierpliwością czekam na potwierdzenie wyników wyborów - powiedział Rafał Trzaskowski, który według sondaży wygrał wybory na prezydenta w stolicy. Zapowiedział, że po ukonstytuowaniu się nowej rady miasta będzie wcielał w życie swój program, zwłaszcza dot. jakości życia mieszkańców.

Według sondażu IPSOS Rafał Trzaskowski wygrał w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 54,1 proc. Drugie miejsce - według tego samego badania - zajął kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki z wynikiem 30,9 proc.

 

Trzaskowski czeka na oficjalne wyniki

 

Trzaskowski mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej, że z niecierpliwością czeka na potwierdzenie wyników prezydenckich, ale też czeka na wyniki do Rady Warszawy i wyniki dzielnicowe.

 

- Wtedy dopiero będziemy mogli się do nich ustosunkować; miejmy nadzieję, że te wyniki będą już dzisiaj - mówił Trzaskowski.

 

Polityk dziękował wszystkim tym, którzy pomagali mu w kampanii wyborczej, w tym kandydatom Koalicji Obywatelskiej na radnych.

  

"Tak dużej frekwencji w Warszawie nie było od dawna"

 

Największe podziękowania skierował jednak do warszawiaków za ich "olbrzymią mobilizację". Jak mówił, "wszyscy potwierdzają, że tak dużej frekwencji w Warszawie nie było od dawna".

 

- Warszawiacy zdali sobie sprawę z tego, jak ważny jest ich głos - powiedział.

 

Trzaskowski zadeklarował, że po ukonstytuowaniu się nowej rady miasta będzie zajmował się wcielaniem w życie swoich propozycji programowych, zwłaszcza tych dotyczących jakości życia mieszkańców. Wymienił tu darmowe żłobki, pakiet senioralny i dopłaty do zajęć dodatkowych dla stołecznych uczniów.

 

- Bardzo nam zależy na tym, żeby pokazać sprawczość, że od razu zajmiemy się, by te decyzje wcielać w życie" - dodał polityk.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie