Poznań: 55 osób skazanych za czerpanie korzyści z nierządu i działanie w grupie przestępczej

Polska
Poznań: 55 osób skazanych za czerpanie korzyści z nierządu i działanie w grupie przestępczej
Polsat News

55 osób zostało skazanych przez poznański sąd okręgowy za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpanie korzyści z nierządu. Sąd wymierzył oskarżonym kary od 2 lat i 6 miesięcy do 7 lat i 8 miesięcy więzienia, pozostałym członkom grupy wymierzył kary w zawieszeniu.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierowany został do poznańskiego sądu 28 września 2012 roku przez prokuratora ówczesnej Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

 

Wśród skazanych taksówkarze

 

- Przedmiotem postępowania było działanie w latach 2005 - 2010 dwóch zorganizowanych grup przestępczych. Ich członkowie prowadzili w klubach nocnych na terenie Poznania działalność polegającą na ułatwianiu i czerpaniu korzyści majątkowych z usług seksualnych świadczonych przez zatrudnione tam kobiety. Kluby te miały charakter tzw. agencji towarzyskich. Pieniądze płacone przez klientów za usługi seksualne nie trafiały w całości do świadczących je kobiet, lecz dzielone były według ustalonego podziału pomiędzy członków grup przestępczych - tłumaczyła Prokuratura Krajowa w komunikacie przesłanym w poniedziałek.

 

Wśród skazanych byli także taksówkarze prowadzący działalność gospodarczą w zakresie przewozu osób. Jak ustalili śledczy, mężczyźni ci również czerpali korzyści majątkowe z prostytucji kobiet.

 

Zarzut czerpania korzyści majątkowych z uprawienia prostytucji przez inne osoby

 

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, wyrok w tej sprawie Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał 11 października. Skazanych zostało 55 osób, oskarżonych o przestępstwa udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ułatwianie i czerpanie korzyści majątkowych z uprawienia prostytucji przez inne osoby.

 

- Oskarżonym biorącym udział w zorganizowanej grupie przestępczej sąd wymierzył kary od 2 lat i 6 miesięcy do 7 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Natomiast wobec pozostałych sprawców orzeczono kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania. Oskarżeni zostali także zobowiązani do zapłaty wysokich grzywien oraz uiszczenia przepadku równowartości osiągniętych korzyści majątkowych w łącznej kwocie ponad 1,3 miliona złotych - poinformowała PK.

 

Wyrok poznańskiego sądu jest nieprawomocny.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie