Exit poll: Żuk po raz trzeci prezydentem Lublina. Zaprasza do budowania nowoczesnego miasta

Polska

Lublin przeprowadził pilotaż połączenia wszystkich możliwych sił i ta koalicja dla Lublina znalazła akceptację naszych mieszkańców - powiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów na prezydenta tego miasta. Według sondażu Ipsos Żuk, z wynikiem 59,7 proc., wygrywa w I turze. Jeśli wynik się potwierdzi, będzie to jego trzecia kadencja, jako prezydenta Lublina.

- Lublin przeprowadził pilotaż połączenia wszystkich możliwych sił, które wokół programu dla Lublina stanowiły komitet wyborczy wyborców - zarówno PO, SLD, Nowoczesna, ale także PSL, także działacze rad dzielnic i (ugrupowanie) Wspólny Lublin, który wspierał przez całą tę kadencję prezydenta - powiedział Żuk.

 

- Ta koalicja dla Lublina, bo tak to trzeba nazwać, znalazła akceptację naszych mieszkańców - podkreślił.

 

Żuk jest przewodniczącym PO w regionie, ale w wyborach samorządowych startuje w własnego komitetu.

 

"By budować nowoczesny Lublin"


Żuk podkreślił, że jego komitet wyborczy przedstawił kompleksowy program dla Lublina i jego mieszkańców. - Ten program wspólnie z mieszkańcami zrealizujemy - deklarował.

 

Dziękował mieszkańcom za wsparcie. "To jest dowód tego, że te ostatnich 8 lat przepracowanych dla naszych mieszkańców i dla naszego Lublina i ta deklaracja na kolejne pięć lat została odebrana przez naszych wyborców, jako wiarygodne zobowiązanie - powiedział.

 

Żuk zaprosił wszystkich mieszkańców Lublina - także tych, którzy nie głosowali - do współpracy, "by budować nowoczesny Lublin, który będzie miejscem dla wszystkich niezależnie do poglądów politycznych".

 

"Lublin jest nasz wspólny"

 

- Stanowimy komitet wyborczy wyborców, ale deklarowaliśmy, że będziemy działać ponad podziałami politycznymi - podkreślił.

 

- Lublin jest nasz wspólny i będziemy tak to traktować. Wszystkich mieszkańców zapraszamy do współpracy. Te pięć lat będziemy wspólnie, razem ciężko pracować, żeby po pięciu latach również tak jak dzisiaj móc mówić o dobrych efektach naszej pracy - dodał Żuk.

 

Podziękował wszystkim osobom, które były zaangażowane w kampanię wyborczą za poświęcenie i trud, a także za spotkania z mieszkańcami i korygowanie programu stosownie do ich wniosków. - Dzisiaj możemy powiedzieć, że jesteśmy razem z mieszkańcami Lublina i będziemy ten program realizować - zadeklarował Żuk.

 

 

ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie