Dziadek skazany za gwałt na 9-letniej wnuczce. Prokuratura chce surowszej kary

Polska
Dziadek skazany za gwałt na 9-letniej wnuczce. Prokuratura chce surowszej kary
Polsat News

60-letni mieszkaniec Wałbrzycha został skazany na 6,5 roku więzienia za gwałt na 9-letniej wnuczce i dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec drugiej, także 9-letniej wnuczki. - Będziemy składać apelację, wnioskowaliśmy o karę 10 lat pozbawienia wolności - powiedziała cytowana przez "Gazetę Wrocławską" Jolanta Majcherczyk, zastępczyni prokuratora rejonowego w Wałbrzychu.

60-latkowi groziła kara do 12 lat pozbawienia wolności - informuje "Gazeta Wrocławska". 

 

- Sąd skazał mężczyznę na karę 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz zakazał zbliżania się i kontaktowania z obiema poszkodowanymi dziewczynkami - powiedziała Jolanta Majcherczyk, zastępczyni prokuratora rejonowego w Wałbrzychu. - Po otrzymaniu z sądu pisemnego uzasadnienia wyroku, będziemy składać apelację ponieważ wnioskowaliśmy o surowszą karę 10 lat pozbawienia wolności - dodała.

 

Koszmar trwał cztery lata

 

Sprawę jako pierwsza opisała w lutym br. "Gazeta Wrocławska". Sąd Rejonowy w Wałbrzychu przychylił się wówczas do wniosku prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 60-latka. 

 

Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna dopuszczał się przestępstw wobec swoich wnuczek w okresie od 2014 roku do 5 lutego 2018 roku. Obie dziewczynki miały być w tym czasie regularnie przekazywane przez rodziców pod opiekę dziadka.

 

Bóle w okolicach narządów płciowych

 

Sprawa miała wyjść na jaw, kiedy jedna z poszkodowanych dziewczynek poskarżyła się swojemu ojcu i zarazem synowi oskarżonego na bóle w okolicach narządów płciowych. Mężczyzna skontaktował się z policją.

 

Obie dziewczynki zostały zbadane oraz przesłuchane w obecności psychologa. Wyniki badań oraz informacje uzyskane od dzieci dały prokuratorowi podstawę do postawienia 60-latkowi zarzutów.

zdr/luq/ gazetawroclawska.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie