Podejrzani w zw. z warszawską aferą reprywatyzacyjną Jakub R. i Alina D. pozostaną w areszcie

Polska
Podejrzani w zw. z warszawską aferą reprywatyzacyjną Jakub R. i Alina D. pozostaną w areszcie
Polsat News

Sąd Okręgowy w Warszawie wstrzymał wykonanie postanowienia o zastosowaniu tzw. aresztu kaucyjnego wobec Jakuba R. i Aliny D.; oznacza to, że nie opuszczą oni aresztu do czasu rozpoznania zażalenia wniesionego przez prokuraturę - podała w piątek Prokuratura Krajowa. Prokuratura zarzuca im m.in. że brali udział w oszustwie dotyczącym reprywatyzacji działki na placu Defilad

"Postanowieniem z dnia 19 października 2018 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wstrzymał wykonanie postanowienia o zastosowaniu tzw. aresztu kaucyjnego" - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

 

Oznacza to, że Jakub R. i Alina D. nie opuszczą aresztu do czasu rozpoznania zażalenia wniesionego przez prokuraturę na postanowienie z dnia 18 października 2018 roku.

 

W czwartek obrońca Jakuba R. adwokat Artur Pietryka poinformował, że Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że areszt wobec Jakuba R. i jego matki Aliny D. będzie mógł zostać uchylony po wpłaceniu kaucji.

 

Jakub R. przebywa w areszcie pod zarzutem m.in. przyjęcia ponad 30 mln zł między innymi w związku z nieuczciwą reprywatyzacją działki na Placu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. Natomiast jego matce Alinie D. prokuratura zarzuciła, że wspólnie i w porozumieniu z synem brała udział w oszustwie dot. m.in. reprywatyzacji działki na Placu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki.

 

D. miała też - zdaniem prokuratury - wspólnie i w porozumieniu z Jakubem R. oraz adwokatem Robertem N. brać udział w oszustwie dotyczącym wydania decyzji administracyjnych dot. 11 innych nieruchomości położonych w Warszawie.

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie