Kaczyński: potrzebne wielkie zwycięstwo PiS w samorządach budujące współpracę

Polska
Kaczyński: potrzebne wielkie zwycięstwo PiS w samorządach budujące współpracę
PAP/Grzegorz Momot

- Bardzo potrzebne jest Polsce wielkie zwycięstwo PiS w samorządach ograniczające niepotrzebne starcia i budujące współpracę; w Polsce jest ogromny potencjał, możemy szybko iść do przodu - powiedział w piątek w Zamościu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że dzisiaj "przeciwnicy z opozycji totalnej" przyjęli formułę polityczną, w której nie można rozmawiać.

- To formuła fatalna i dlatego wielkie zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w samorządach ograniczające właśnie te kompletnie niepotrzebne starcia i budujące współpracę jest bardzo potrzebne Polsce, wszystkim Polakom, także i tym, którzy Prawa i Sprawiedliwości specjalnie nie lubią i którzy nie będą na PiS głosować - powiedział Kaczyński.

 

Jak mówił, "uczciwa i kompetentna władza na różnych szczeblach może w Polsce bardzo dużo (uczynić)". - W Polsce jest ogromny potencjał, możemy szybko iść do przodu - podkreślił prezes PiS.

 

- A cel (...) mamy jasny i on się już dzisiaj rysuje na horyzoncie (...). Na horyzoncie rysuje się Polska, która nie będzie ustępowała, jeżeli chodzi o poziom dochodów na głowę (mieszkańca) krajom na zachód od naszych granic. Nie osiągniemy tego jutro, czy za pięć lat, ale to może być okres niezbyt długi, nawet w perspektywie życia człowieka - powiedział prezes PiS.

 

Kaczyński: w samorządach potrzebna jest empatia i odnowa  

 

Kaczyński w swoim wystąpieniu podkreślał rolę patriotyzmu - zarówno lokalnego, jak i tego ogólnokrajowego w konsolidacji społeczeństwa.

Mówił też o planach na najbliższe cztery lata dla Lubelszczyzny - m.in. dotyczących inwestycji drogowych, odnoszących się do kultury, sportu i seniorów.

 

- Jeśli to wszystko czytam, to myślę, że należy użyć jednego słowa, które jest bardzo ważne i to w różnych znaczeniach w Polsce. To jest słowo odnowa, która ma swoje znaczenie w sensie politycznym, choć ja nie chciałbym go używać, bo używano go w czasie komunizmu, były kolejne odnowy (...) ale jest i inne znaczenie tego słowa - Polskę trzeba odnowić także w sensie można powiedzieć fizycznym - powiedział prezes PiS.

 

Jak podkreślił, "Polska ma ogromny zasób ukrytego piękna, które jest ukryte w architekturze, budynkach, tym wszystkim, co jest dzisiaj zaniedbane, a co można postawić na nogi".

 

- Jest wiele miast i gdyby zainwestowano sporo pieniędzy, to one wyglądałyby zupełnie inaczej, wyglądałyby pięknie - mówił Kaczyński, zapewniając, że takie pieniądze będą i to nie tylko ze środków z UE.

 

Jeśli chodzi o Zamość - podkreślił Kaczyński - to PiS chodzi o to, aby "była to pewna całość, funkcjonalna pod każdym względem i jednocześnie piękna, nowoczesna jeśli chodzi o oświatę, sport, kolejne ścieżki rowerowe wokół tego miasta".

 

- Krótko mówiąc, to miasto powinno być tak skonstruowane, aby z jednej strony ta konstrukcja wyrażała empatię wobec wszystkich mieszkańców - także najstarszych i dzieci, a z drugiej konsolidowała. Nie ma dobrego samorządowca, który nie jest człowiekiem pełnym empatii dla innych i chodzi o to, aby ta empatia, oczywiście w sposób zgodny z prawem była czymś, co wpływa na decyzje wobec obywateli, którzy zgłaszają się do urzędów - powiedział prezes PiS. 

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie