Obywatel Bangladeszu udawał Hiszpana żeby dostać się do Niemiec. Wpadł w Polsce

Polska
Obywatel Bangladeszu udawał Hiszpana żeby dostać się do Niemiec. Wpadł w Polsce
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa-Jasionki zatrzymali na lotnisku obywatela Bangladeszu, który przedstawił do kontroli fałszywe dokumenty hiszpańskie - poinformowała rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili w terminalu pasażerskim Portu Lotniczego w Rzeszowie-Jasionce kontrolę legalności pobytu cudzoziemców przylatujących do Polski. Wśród sprawdzanych znalazł się m.in. pasażer rejsu z Aten do Rzeszowa.

 

- Mężczyzna okazał funkcjonariuszom hiszpańską kartę pobytu członka rodziny obywatela UE i hiszpańskie prawo jazdy. Dokumenty wzbudziły podejrzenia co do ich autentyczności. Wkrótce okazało się, że są to falsyfikaty - powiedziała mjr Pikor.

 

Dodała, że mężczyzna przyznał się, że jest obywatelem Bangladeszu, a hiszpańskie dokumenty kupił, gdy przebywał nielegalnie w Grecji. - Za fałszywki zapłacił 500 euro. Celem jego podróży miały być Niemcy - wyjawiła rzeczniczka.

 

Obecnie trwają czynności, które mają potwierdzić tożsamość cudzoziemca i trasę jego nielegalnego przedostania się do Europy.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie