Przywieczerski spędzi w więzieniu 10 miesięcy mniej

Polska
Przywieczerski spędzi w więzieniu 10 miesięcy mniej
Polsat News

Sąd zaliczył Dariuszowi Przywieczerskiemu czas aresztowania w USA na poczet zasądzonej mu kary więzienia. Oznacza to, że "mózg afery FOZZ" spędzi w polskim zakładzie karnym nie 3,5 roku, ale ponad 10 miesięcy mniej.

Jak podała w środę Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie postanowienie to zostało wszczęte z urzędu. Po uprawomocnieniu się tej decyzji Przywieczerskiemu zostanie na nowo wyliczony czas kary. Nie wiadomo kiedy to nastąpi, bo "sąd nie dysponuje wszystkimi dowodami doręczeń odpisu postanowienia". A od chwili doręczenia odpisu stronom przysługuje zażalenie.

 

Stołeczny sąd zaliczył skazanemu jako "okres rzeczywistego pozbawienia wolności" okres od 30 października 2017 r. do 7 września 2018 r. 8 września Przywieczerski został już deportowany do Polski i najpierw przebywał w areszcie śledczym, a następnie 20 września został umieszczony w zakładzie karnym.

Przywieczerski został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie w marcu 2005 roku na 3,5 roku więzienia w związku z wyprowadzeniem 1,5 miliona dolarów z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Biznesmen jeszcze przed decyzją sądu pierwszej instancji zniknął i został za nim wydany list gończy.

 

Do zatrzymania doszło 31 października ubiegłego roku na Florydzie.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie