Katarzyna Sułkowska zrezygnowała z funkcji prezesa Alior Banku

Biznes
Katarzyna Sułkowska zrezygnowała z funkcji prezesa Alior Banku
Wikimedia Commons/Marcin Drozd

Katarzyna Sułkowska zrezygnowała z funkcji prezesa Alior Banku - podał bank w środowym komunikacie. Jednocześnie rada nadzorcza Aliora powołała na stanowisko wiceprezesa banku Krzysztofa Bachta, kierującego pracami zarządu do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie go na prezesa.

Katarzyna Sułkowska została prezesem Alior Banku w maju tego roku. Wcześniej sprawowała funkcję wiceprezesa banku.

Krzysztof Bachta pełnił dotąd funkcję dyrektora zarządzającego ds. strategii i rozwoju w grupie PZU.

 

Przewodniczący rady nadzorczej Alior Bank S.A. Tomasz Kulik, cytowany w komunikacie, tłumaczy, że rada zdecydowała się powołać na stanowisko wiceprezesa Krzysztofa Bachtę, gdyż jest on doświadczonym managerem z branży finansowej.

 

- Wybór ten należy traktować, jako wzmocnienie kompetencji i odpowiedzialności głównego akcjonariusza za przyszłość Alior Banku - powiedział.

 

Największym akcjonariuszem banku jest grupa PZU

 

Krzysztof Bachta pełnił dotąd funkcję dyrektora zarządzającego ds. strategii i rozwoju w grupie PZU, dokąd trafił w 2010 roku. Jest absolwentem studiów ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również studia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie. W początkach kariery zawodowej pracował jako konsultant w The Boston Consulting Group oraz Ernst&Young.

 

- Miałem okazję współpracować z Alior Bankiem i zawsze spotykałem ludzi zaangażowanych, bezpośrednich i nastawionych na osiąganie wyników. Dołączenie do zespołu Banku jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Stawiam na kreatywność zespołu i nowatorskie rozwiązania - powiedział, cytowany w komunikacie, Bachta.

 

Alior Bank jest uniwersalnym bankiem depozytowo-kredytowym, obsługującym osoby fizyczne, prawne i inne podmioty będące osobami krajowymi i zagranicznymi.

 

Podstawowa działalność banku obejmuje prowadzenie rachunków bankowych, udzielanie kredytów i pożyczek pieniężnych, emitowanie bankowych papierów wartościowych oraz prowadzenie skupu i sprzedaży wartości dewizowych. Grupa prowadzi także działalność maklerską, doradztwo i pośrednictwo finansowe oraz świadczy inne usługi finansowe.

 

Alior Bank wchodzi w skład indeksu WIG20, który skupia największe spółki warszawskiej giełdy informuje bank na swojej stronie www. 

 

Największym akcjonariuszem banku jest grupa PZU.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie