Prezes Orlenu spotkał się z Kubicą. "Zbyt wcześnie, by mówić o potencjalnej współpracy"

Biznes

Prezes Orlenu Daniel Obajtek opublikował we wtorek zdjęcie ze spotkania z Robertem Kubicą i przekazał, że rozmawiali o potencjale i rozwoju motosportów w Polsce. Po tym, jak pojawiła się informacja, że Polski Koncern Naftowy jest bliski blisko podpisania wartej 40 mln zł umowy sponsorskiej z kierowcą, Orlen wydał oświadczenie, w którym zastrzegł, że "jest zbyt wcześniej, by mówić o współpracy".

Obajtek opublikował zdjęcie we wtorek, ale do spotkania doszło w poniedziałek, czyli w tym samym dniu, w którym Kubica spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim.

 

Jak poinformowała Gazeta.pl negocjacje między Kubicą a Orlenem są już zaawansowane, a kwota kontraktu ma opiewać na około 10 mln dolarów, czyli blisko 40 mln zł. Kierowca Formuły 1 miałby promować markę Stop Cafe. 

 

Do publikacji odniósł się Orlen, podkreślając, że "na tym etapie jest zbyt wcześnie, by mówić o potencjalnej współpracy lub jakichkolwiek jej szczegółach. Jednocześnie potwierdzamy, że odbyło się spotkanie Prezesa Zarządu PKN ORLEN Daniela Obajtka z zawodnikiem. Miało ono na celu omówienie perspektyw i potencjału rozwoju sportów motorowych, które od wielu lat pozostają w kręgu ścisłych zainteresowań PKN Orlen".

 

W poniedziałek Robert Kubica rozmawiał również z premierem Mateuszem Morawieckim. Do spotkania doszło w dniu publikacji kolejnych taśm z podsłuchanej rozmowy Mateusza Morawieckiego. Na nagraniu z niechęcią mówił on o sponsorowaniu polskiego kierowcy.

 

ml/ polsatnews.pl, gazeta.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie