Odliczenia darowizn dla samorządów od podatków z wydobycia miedzi i srebra. Gminy dostaną pieniądze

Biznes
Odliczenia darowizn dla samorządów od podatków z wydobycia miedzi i srebra. Gminy dostaną pieniądze
Polsat News

Od podatku od wydobycia miedzi i srebra będzie można odliczać darowizny dla lokalnych samorządów - poinformował we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki. "Pieniądze zostaną w społeczności lokalnej" - powiedział.

- Pewna część kwoty podatku miedziowego będzie mogła zostać przeznaczona na cele związane z działalnością samorządu lokalnego, będzie odliczona od podatku, czyli z ewidentną korzyścią dla mieszkańców, a pieniądze zostaną w społeczności lokalnej - powiedział premier Morawiecki.

 

- Zależy nam na tym, żeby rozwój gospodarki służył wszystkim obywatelom - dodał szef rządu.

 

Prezes Rady Ministrów powiedział też, że to promocja dobrego modelu współpracy między państwem a samorządem.

 

- Wydaje się, że znaleźliśmy bardzo dobrą formułę, nad którą zresztą będziemy dalej, w kolejnych miesiącach pracować, żeby ją jeszcze poprawiać na korzyść rozwiązań lokalnych - zaznaczył.

 

Morawiecki dziękował też posłowi PiS Krzysztofowi Kubówowi i ministrowi Adamowi Lipińskiemu, szefowi Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, którzy - jak mówił - "bardzo intensywnie zabiegali o to, żeby doprowadzić do pewnych zmian, korzystnych dla mieszkańców i środowisk, które działają na terenie zagłębia miedziowego".

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie