Mazurek: PSL powinno zostać wyeliminowane z życia publicznego

Polska

PSL powinno zostać wyeliminowany z życia publicznego - stwierdziła we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek na konferencji. Szef sztabu wyborczego partii Tomasz Poręba powiedział natomiast, że to PSL przeprowadził najbardziej szkodliwe dla Polaków reformy.

Poręba i Mazurek odnieśli się na konferencji prasowej do opublikowanych we wtorek przez TVP Info nagrań ze spotkania biznesmena Jana Kulczyka i Pawła Grasia, sekretarza stanu w rządzie Donalda Tuska. Podczas rozmowy pada stwierdzenie, że szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (ówczesny wicepremier i minister pracy) "przeprowadził dwie najgorsze historie w wolnej Polsce”. Chodziło o reformę wieku emerytalnego oraz OFE.

 

- Tak naprawdę kurtyna opadła, jeśli chodzi o PSL. Dzisiaj wiemy, że są to ludzie, którzy w czasach rządów PO, pod rękę z liberałami, z PO przeprowadzili najbardziej szkodliwe, najbardziej złe z punktu widzenia obywateli, Polaków reformy, a więc reformę podwyższającą wiek emerytalny oraz reformę OFE - mówił Poręba.

 

OFE i reforma emerytalna 

 

- Dzisiaj również Polacy, mieszkańcy polskiej wsi, komunikat właściwie zrozumieją - PSL pod rękę z PO, liberałami wprowadził te bardzo złe reformy, które uderzały również w mieszkańców polskiej wsi - dodał.

 

Szef sztabu wyborczego PiS stwierdził, że to obecny lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz był "twarzą podwyższenia wieku emerytalnego", obok b. premiera Donalda Tuska czy b. ministra finansów Jacka Rostowskiego.

 

Kosiniak-Kamysz w latach 2011-2015 był ministrem pracy i polityki społecznej.

 

Poręba ocenił, że stawką wyborów będzie wybór między PSL-em, który - jak mówił - "działał na szkodę" obywateli i którego działania "kończyły się aferami lub działaniami organów ścigania" a PiS-em, który w przypadku polskiej wsi "w sposób szczególny dotrzymuje słowa".

 

 

Szef sztabu wyborczego PiS przypominał również plan dla wsi rządu premiera Mateusza Morawieckiego, w tym wprowadzenie dopłat do paliwa rolniczego, przeznaczanie ok. 1,5 mld zł na rekompensaty strat związanych z suszą, pomysł utworzenia holdingu spożywczego.

 

- Jesteśmy za polską wsią, z polską wsią, a nade wszystko dotrzymaliśmy również obietnicy (...), tzn. obniżyliśmy podwyższony przez PO i PSL wiek emerytalny. To jest ta wiarygodność, skuteczność, determinacja i dotrzymywanie słowa, które jest symbolem i marką PiS - mówił Poręba.

 

 PSL przeciwko polskiej wsi 

 

Z kolei rzeczniczka PiS oceniła, że taśma opublikowana przez TVP Info pokazuje, iż PSL podejmował działania "przeciwko polskiej wsi" i "przeciwko Polakom".

 

- To są fakty, które powodują to, że PSL powinien być wyeliminowany z życia publicznego i że nie warto im zaufać - mówiła Mazurek.

 

- PiS jest gwarantem tego, że polska wieś będzie doceniana i szanowana - dodała.

 

Jej zdaniem to PiS jest gwarantem dbania o interesy polskich rolników.

 

W trakcie konferencji przedstawiciele partii zaprezentowali również kolejny sport wyborczy zatytułowany "PSL = wyprzedaż Polski" dotyczący działań polityków PSL m.in. w trakcie koalicyjnych rządów z PO.

 

 

"TVP powinna zajmować się ważnymi dla Polaków sprawami"

 


- Życzyłbym sobie, żeby Telewizja Publiczna zajmowała się sprawami ważnymi dla Polaków, a nie odgrzewanymi kotletami - tak rzecznik PSL Jakub Stefaniak odniósł się do ujawnionych we wtorek przez TVP Info nagrań, w których mowa jest o prezesie PSL Władysławie Kosiniaku-Kamyszu.

 

- Życzyłbym sobie w przyszłości, żeby Telewizja Publiczna zajmowała się sprawami ważnymi dla Polaków. Szkoda, że zlekceważyli moją propozycję dotyczącą debaty na temat reprywatyzacji, a zajmują się jak widać odgrzewanymi kotletami. Redakcja TVP Info działa na rzecz PiS. A to jest tylko dowód na to, że się boją - podkreślił rzecznik PSL.

 

Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba komentując ujawnione nagrania ocenił, że "tak naprawdę kurtyna opadła, jeśli chodzi o PSL".

 

- Dziś wiemy, że są to ludzie, którzy pod rękę z liberałami, pod rękę Platformą przeprowadzili najbardziej złe, najbardziej szkodliwe z punktu widzenia Polaków reformy - podkreślił.

 

Słów Poręby Stefaniak nie chciał komentować.

 

- Nie będę komentował słów człowieka, który do jednego z dziennikarzy powiedział "odejdź stąd, szczylu jeden" - powiedział.

 

- Nie komentowałem nagrań premiera Morawieckiego na temat miski ryżu, na temat jego zdania o Polakach, na temat wypadku Kubicy i tego też nie będę komentował - powiedział Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz proszony o komentarz dotyczący nagrań na konferencji prasowej w Sejmie.

 

maw/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie