Zgwałcił kobietę i zaatakował drugą. Policja w Gdyni szuka sprawcy

Polska

Sprawę nagłośniła w mediach społecznościowych jedna z pokrzywdzonych kobiet. Do obu zdarzeń doszło w Gdyni 12 października nad ranem. Napastnik najpierw przy ulicy Morskiej zgwałcił młodą kobietę. Kilkadziesiąt minut później prawdopodobnie ten sam mężczyzna zaatakował 22-latkę na ulicy płk. Dąbka.

"Napastnik miał ok. 170-180 cm wzrostu i wyglądał na 25-30 lat. Miał na sobie szaro-niebieską kurtkę ortalionową oraz szary plecak, przewieszony przez oba ramiona. Miał na głowie kaptur, ale jestem pewna, że był łysy lub miał bardzo krótkie, jasne włosy. Po nieudanej napaści uciekał ul. płk. Dąbka w stronę ul. Zielonej. Prawdopodobnie wysiadł ze mną z autobusu linii nr 150. Wyjechałam ze Wzgórza św. Maksymiliana o 5:39 i wysiadłam na końcowym przystanku o 6:06" – napisała kobieta na Facebooku. 

 

- Śledczy nie wykluczają, że w obu przypadkach sprawca był ten sam. 22-latka, której udało się obronić przed gwałcicielem, opisała zajście na portalu społecznościowym, a policja prosi o pomoc ewentualnych świadków -  poinformował reporter Polsat News.

maw/dro/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie