Szczecin: zarzuty dla mężczyzny, który zaatakował w sądzie ochroniarza. Grozi mu dożywocie

Polska
Szczecin: zarzuty dla mężczyzny, który zaatakował w sądzie ochroniarza.  Grozi mu dożywocie
Polsat News

Zarzut usiłowanie zabójstwa i sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, usłyszał mężczyzna, który w piątek zaatakował siekierą pracownika ochrony w szczecińskim sądzie - poinformowała reporterka Polsat News Anna Nosalska. Jak dodała, mężczyźnie zasądzono trzymiesięczny areszt. Grozi mu dożywocie.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa - chodzi o pokrzywdzonego pracownika sądu, którego zaatakował siekierą; usłyszał też zarzut usiłowania sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach w postaci pożaru - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

 

Dodała, że drugi zarzut wiąże się z tym, iż mężczyzna "dysponował łatwopalną substancją".

 

W piątek przed południem do budynku Sądu Okręgowego w Szczecinie przy ul. Małopolskiej wszedł mężczyzna, który miał przy sobie siekierę i młotek ciesielski. Siekierą zaatakował pracownika ochrony, po czym wyszedł, a gdy wrócił, niósł ze sobą dwa dwudziestolitrowe kanistry z benzyną.

 

W tym czasie wezwano policję; gdy mężczyzna wrócił do budynku, obezwładniło go dwóch klientów sądu. Mężczyznę przejął policjant, który zjawił się w tym czasie na miejscu.

 

Sto litrów benzyny w samochodzie 

 

Zatrzymany 43-latek krzyczał, że "sąd krzywdził" jego rodzinę oraz, że jest lekarzem psychiatrą. Jak się okazało, w samochodzie miał jeszcze sto litrów benzyny w kanistrach.

 

Jak poinformowała prok. Biranowska-Sochalska, mężczyzna został już przesłuchany w charakterze podejrzanego, ale prokuratura nie informuje o tym, czy przyznał się do winy.

 

- Na wniosek prokuratora mężczyzna podejrzany m.in. o usiłowanie zabójstwa pracownika ochrony Sądu Okręgowego w Szczecinie został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - przekazała  rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

 

Dodała, że sąd wskazał, iż istnieje "wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych przestępstw" oraz że zaistniała "ogólna przesłanka do zastosowania tymczasowego aresztowania".

maw/msl/ PAP, Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie