Żandarmeria Wojskowa zatrzymała żołnierzy podejrzanych o kradzież paliwa

Polska
Żandarmeria Wojskowa zatrzymała żołnierzy podejrzanych o kradzież paliwa
Polsat News

Gdyńska Żandarmeria Wojskowa zatrzymała 6 żołnierzy podejrzanych o to, że przez ostatnich pięć lat kradli paliwo z jednego z wojskowych lotnisk. W sumie mieli oni ukraść co najmniej 32 tys. litrów paliwa wartego około 170 tys. zł.

O ujawnieniu procederu, w którym miało brać udział pięciu szeregowców i podoficer, poinformował w piątek rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej (ŻW) ppłk Artur Karpienko.

 

W komunikacie wyjaśnił, że do zatrzymań doszło 9 i 10 października. Żołnierzom zarzucono, że w latach 2013-2018 dokonali z jednego z wojskowych lotnisk kradzieży co najmniej 32 tys. litrów paliwa o wartości około 170 tys. zł.

 

Stałe źródło dochodu

 

Karpienko poinformował, że żołnierze uczynili sobie z procederu stałe źródło dochodu.

 

Dodał, że czterech podejrzanych zostało zawieszonych w czynnościach służbowych, zastosowano też wobec nich zakaz opuszczania kraju. Z kolei w przypadku dwóch kolejnych podejrzanych gdyński wydział ŻW wystąpił z wnioskiem do - nadzorującego śledztwo w tej sprawie, działu do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni, o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

mta/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze