KAS udaremniła przemyt do Polski ponad 162 kg odpadów

Polska
KAS udaremniła przemyt do Polski ponad 162 kg odpadów
KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia podczas kontroli pojazdu wjeżdżającego do Polski przez polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce udaremnili przemyt ponad 162 kg sproszkowanych odpadów.

Odpady były przemycane w busie na ukraińskich tablicach rejestracyjnych - poinformowała w piątek rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st. rachm. Edyta Chabowska.

 

KAS

 

 

- Podczas kontroli funkcjonariusze wykryli w przestrzeni bagażowej pojazdu cztery około 40-kilogramowe worki z oznakowaniem sugerującym zawartość cementu. Po otwarciu worków okazało się, że zamiast cementu w środku znajdują się sproszkowane wkłady katalizatorów samochodowych. Łączna waga wykrytego towaru wyniosła ponad 162 kg - dodała.

 

Chabowska zaznaczyła, że funkcjonariusze KAS powiadomili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie, który potwierdził, że sproszkowane wkłady katalizatorów to odpady. - W stosunku do sprawcy przemytu 36-letniego obywatela Ukrainy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe - powiedziała rzeczniczka.

 

KAS

 

 

Od początku 2018 r. funkcjonariusze KAS z Podkarpacia podczas kontroli na przejściach granicznych udaremnili przemyt blisko 600 kg i 11,5 tys. litrów odpadów.

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie