Małżeństwo szukało opiekunki do dziecka. Kandydatki zostały zgwałcone

Polska
Małżeństwo szukało opiekunki do dziecka. Kandydatki zostały zgwałcone
Google Street View
Osiedle M w Tychach.

Młode kobiety były zapraszane do mieszkania małżeństwa w Tychach na rozmowy kwalifikacyjne. Tam, po wspólnym spożyciu alkoholu, miały być gwałcone. Małżonkowie trafili już do aresztu. - Pokrzywdzonych może być więcej. Dlatego apelujemy do innych ewentualnych ofiar, aby się zgłaszały - mówi prokurator rejonowa w Tychach Monika Stalmach-Ćwikowska.

Jak ustalili śledczy, małżeństwo w wieku ok. 30 lat zamieściło ogłoszenia, że poszukuje opiekunki dla 2-letniego dziecka. 

 

Oboje zapraszali kandydatki na rozmowy kwalifikacyjne. Odbywały się one w mieszkaniu małżonków na osiedlu w Tychach. Po wspólnym spożyciu alkoholu, młode kobiety miały być gwałcone.

 

Jak informuje katowicka "Gazeta Wyborcza", na policję zgłosiły się w tej sprawie dwie młode kobiety. Funkcjonariusze wszczęli śledztwo. Pod koniec czerwca Sąd Rejonowy w Tychach wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu małżeństwa.

 

"Sprawa jest rozwojowa"

 

Teraz policjanci apelują do osób, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, aby skontaktowały się z Komendą Miejską Policji w Tychach.

 

- Naszym zdaniem pokrzywdzonych może być więcej. Dlatego apelujemy do innych ewentualnych ofiar, by się zgłaszały (...) Sprawa jest dla nas rozwojowa. Czekamy na zgłoszenia innych kobiet - mówi prokurator Stalmach-Ćwikowska. 

zdr/dro/ polsatnews.pl, wyborcza.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie