22-latek skazany za gwałt na dziecku. Wyrok: 15 lat więzienia

Polska
22-latek skazany za gwałt na dziecku. Wyrok: 15 lat więzienia
Lubuska Policja
Zdjęcie z zatrzymania Grzegorza S. we wrześniu 2017 roku.

Grzegorz S. jest winny porwania 8-latki, zgwałcenia jej ze szczególnym okrucieństwem i spowodowaniem u niej obrażeń ciała - orzekł w czwartek sąd w Gorzowie Wielkopolskim. 22-letni mężczyzna został skazany na 15 lat więzienia. Musi ponadto zapłacić zadośćuczynienie w wysokości 100 tys. zł - informuje gorzowianin.com.

Do zdarzenia doszło 14 września ubiegłego roku. Oskarżony miał "polować" na swoje ofiary przed szkołą w Bierzwniku (Zachodniopomorskie). 8-letnia dziewczynka wracając do domu wsiadła do samochodu nieznanego jej wcześniej Grzegorza S.. Ten wywiózł ją na teren województwa lubuskiego, zgwałcił i wyrzucił z auta  w Dobiegniewie.

 

Ośmiolatka bardzo pomogła w ustaleniu sprawcy. Zapamiętała jego wygląd, wskazała miejsce, gdzie doszło do gwałtu.

 

Policja zatrzymała 21-letniego wówczas Grzegorza S. dwa dni po zdarzeniu w miejscu jego zamieszkania. W akcji brali udział antyterroryści. 

 

- Grzegorz Sz. przyznał się do postawionych mu zarzutów - mówił rzecznik prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

 

Podobne czyny z przeszłości

 

W toku śledztwa okazało, że tego samego dnia, zanim porwał i zgwałcił 8-latkę, S. próbował namówić 10-letnią dziewczynkę, aby wsiadła do jego auta. Ta jednak się nie zgodziła. Natomiast miesiąc wcześniej, jeszcze w sierpniu 2017 roku na terenie województwa wielkopolskiego porwał i usiłował zgwałcić 14-letnią dziewczynkę. 

 

Proces mężczyzny toczył się za zamkniętymi drzwiami. Sędzia wyłączył w całości jawność ze względu na dobro ofiar.

 

"Obrońca będzie składał apelację"

 

Wyrok ws. Grzegorza S. zapadł w czwartek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim - informuje portal gorzowianin.com. Prokurator Mariusz Dąbkowski wnioskował o 17 lat bezwzględnego więzienia, jednakże sędzia Joachim Wieliczuk zdecydował o skazaniu Grzegorza S. na 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi także zapłacić zadośćuczynienie na rzecz 8-latki w wysokości 100 tys. zł.

 

Z informacji portalu wynika, że obrońca oskarżonego prawdopodobnie będzie składał apelację. 

zdr/dro/ gorzowianin.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie