Ufundował projektor dla kina, teraz domaga się zdjęcia "Kleru"

Polska
Ufundował projektor dla kina, teraz domaga się zdjęcia "Kleru"
Google Maps

Kino Kultura w Solcu Kujawskim otrzymało mail od Marka Małeckiego, prezesa producenta betonu Solbet, w którym domaga się on zaprzestania emisji filmu "Kler" - informuje "Express Bydgoski". Kino, należące do samorządu, powstało m.in. dzięki pomocy finansowej tej firmy. Urząd Miasta i Gminy odpowiada, że nie ma zamiaru cenzurować repertuaru.

Kino jest częścią Soleckiego Centrum Kultury. Firma Solbet kupiła za 160 tys. zł projektor filmowy.

 

Teraz jej prezes domaga się od gminy zakazu emisji filmu "Kler" w tym kinie. Ze względu na zainteresowanie widzów obraz Wojciecha Smarzowskiego jest wyświetlany w Solcu Kujawskim dwa razy dziennie.

 

"Nie będą cenzurować polskiej kinematografii"

 

"Nie po to zakupiliśmy sprzęt do wyświetlania filmów i wyposażyliśmy salę kinową, żeby Pani rozpowszechniała pedofilię, która jest nieprawdziwa. W filmie jest jeden aktor przebrany za pedofila i gra księdza" - miał napisać Marek Małecki, prezes Solbetu, w mailu do dyrektor centrum kultury Reginy Osińskiej. 

 

Rzecznik prasowy urzędu Zbigniew Stefański powiedział gazecie, że prezes otrzymał odpowiedź, podpisaną przez burmistrza, przewodniczącego rady miasta i szefową centrum. 

 

Jak mieli zgodnie stwierdzić, "nie są uprawnieni do cenzurowania polskiej kinematografii oraz ograniczania swobody w wyborze filmów, które zamierzają obejrzeć mieszkańcy".

 

WIDEO: Sprawdź co mówi reżyser filmu Wojciech Smarzowski

 

 

 

jm/dro/ Express Bydgoski
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie