Nowy sposób na ominięcie zakazu handlu. Testuje go syn założyciela sieci Biedronka

Biznes
Nowy sposób na ominięcie zakazu handlu. Testuje go syn założyciela sieci Biedronka
Pixabay_Alexas_Fotos

Polska sieć ”Bio Family” testuje w Poznaniu bezobsługowy i całodobowy supermarket, który umożliwi klientom robienie zakupów bez doradców klienta i kasjerów przez cały rok, również w niedziele bez handlu i święta.

Klient, który chce skorzystać z nowego programu, musi wypełnić  formularz i otrzymać kartę ”Open 24/7”. Dzięki niej dostanie się do sklepu - wystarczy, że przyłoży ją do czytnika przy wejściu.

 

W sklepie klienci będą mogli zrobić zakupy bez udziału obsługi i zapłacić karta lub aplikacją w kasie samoobsługowej, w której samodzielnie zeskanują produkty.

 

Sieć reklamuje, że zakupy bez personelu pozwolą na działanie sklepów również w dni, które ustawodawca wskazał jak wolne od pracy, czyli niedziele bez handlu i święta. 

 

 

W sklepach sieci dostępne są "organiczne warzywa i owoce, mięsa i wędliny oraz pieczywo prosto z pieca bez dodatków chemicznych". W sumie jest to 5 tys. produktów, tylko z certyfikatem Bio - przekonuje sieć.

 

Jej właścicielem jest Mateusz Świtalski, syn twórcy m.in. dyskontów Biedronka Mariusza Świtalskiego. Pierwszy sklep otwarto w Poznaniu w listopadzie w 2017 roku. Kolejne uruchomiono w Swarzędzu i Wrocławiu.

  

maw/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie