"Krokodyle" w Watykanie. Rozmowa z papieżem dotyczyła m.in. bezpieczeństwa na drogach

Świat
"Krokodyle" w Watykanie. Rozmowa z papieżem dotyczyła m.in. bezpieczeństwa na drogach
gitd.gov.pl

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur został przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka - poinformował w środę GITD.

Jak informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego na swojej stronie internetowej, papież Franciszek został poinformowany o inicjatywach w zakresie edukacji i promocji zasad bezpieczeństwa na drogach, prowadzonych przez Inspekcję Transportu Drogowego. Alvinowi Gajadhurowi podczas spotkania z papieżem Franciszkiem towarzyszyła maskotka ITD - krokodylek Tirek, który pełni rolę symbolu kampanii edukacyjnych w szkołach, przedszkolach i szpitalach dziecięcych.  

 

"Ważnym aspektem działalności ITD jest edukacja i promocja bezpieczeństwa wśród dzieci"

 

"Corocznie na drogach świata ginie 1,3 mln osób, z czego spora część to młodzież i dzieci. Ojciec Święty podczas swojego pontyfikatu wielokrotnie odnosił się do kwestii bezpieczeństwa na drogach. 20 listopada 2017 r. Papież Franciszek powiedział m.in. »aby wzmocnić bezpieczeństwo nie wystarczą kary - konieczna jest edukacja«" - czytamy na stronie portalu.

 

gitd.gov.pl

 

 

Jak powiedział szef GITD Alvin Gajadhur, "inspekcja Transportu Drogowego jest wyspecjalizowaną formacją z wieloletnią tradycją. Dbamy o to, aby rynek transportu drogowego działał zgodnie z przepisami prawa. Kontrole nie są jednak jedyną kompetencją Inspekcji. Bardzo ważnym aspektem działalności ITD jest edukacja i promocja bezpieczeństwa wśród dzieci. Chcemy w ten sposób przyczyniać się do zmniejszenia liczby wypadków na drogach."

 

"W tym roku wspólnie z Ministerstwem Zdrowia przeprowadziliśmy serię lekcji na oddziałach dziecięcych w szpitalach. Udział w lekcjach wzięli m.in. Beata Szydło - wiceprezes Rady Ministrów, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski" - czytamy dalej. 

 

WIDEO: Zobacz co powiedział papież Franciszek przy Ostrej Bramie

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie