Kenia: autobus wypadł z drogi i stoczył się ze skarpy. Co najmniej 40 pasażerów nie żyje

Świat
Kenia: autobus wypadł z drogi i stoczył się ze skarpy. Co najmniej 40 pasażerów nie żyje
Twitter.com/KariukiCyruz

Co najmniej 40 osób poniosło śmierć w środę rano w wypadku autokaru na zachodzie Kenii - poinformował przedstawiciel kenijskiej policji, który dodał, ze rannych zostało 12 pasażerów. Inny funkcjonariusz przekazał, że w wypadku zginęły 42 osoby. W autokarze, który zjechał z drogi i stoczył się ze skarpy, jechało 52 podróżnych, w tym siedmioro dzieci.

Na razie nie podano żadnych bliższych szczegółów dotyczących przyczyn wypadku. Jednak niektóre doniesienia mówią już nawet o 50 ofiarach. Według lokalnej policji wszyscy ranni są w stanie krytycznym i mają minimalne szanse na przeżycie.

 

Portal Standard Digital podał, że do tragedii doszło około godz. 4 rano, na drodze Londiani-Muhoroni.

 

Wypełniony ludźmi pojazd stoczył się ze skarpy i uległ całkowitemu zniszczeniu. W czasie wypadku m.in. oderwał się dach pojazdu. Na zdjęciach zamieszczonych w sieci widać łąkę, na której zatrzymał się wrak - pokryta jest rozsypanymi wokół bagażami i rzeczami osobistymi podróżnych.

 

W sieci i lokalnych mediach pojawiły się informacje, że autokar jeżdżący na tej trasie z oznakowaniem "Home Boyz" miał być prowadzony przez "aroganckiego kierowcę" i nie posiadać licencji.

 

Do wypadku doszło na krętym odcinku drogi w Fort Tenan na granicy okręgów Kisumu i Kericho około 100 kilometrów na wschód od Jeziora Wiktorii.

 

Autokar jechał ze stolicy kraju Nairobi do Kakamegi na zachodzie. Według lokalnej policji pojazd należał do przedsiębiorstwa transportowego Western Cross Express Co. Limited. Rannych przewieziono do pobliskich szpitali.

 

Kondolencje złożył rodzinom ofiar złożył na Twitterze prezydent Kenii Uhuru Kenyatta. Jak napisał "wierzy, że ranni szybko wrócą do zdrowia".

 

 

Według oficjalnych danych co roku na drogach w Kenii ginie około 3 tys. osób. Światowa Organizacji Zdrowia informuje, że bilans ten sięga nawet 12 tys. osób.

 

 

 

 

Do wypadku doszło na wąskiej drodze niedaleko Fort Tenan w Kenii.

 

 

WIDEO - Kierowca porsche, który spowodował wypadek na Słowacji pozostanie w areszcie:

 

 

WIDEO - USA. Wypadek w stanie Nowy Jork. 20 zabitych:

 

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie