Groźny wypadek polskiego kolarza podczas wyścigu we Włoszech

Świat
Groźny wypadek polskiego kolarza podczas wyścigu we Włoszech
Twitter/Pawel Poljanski

Paweł Poljański z grupy Bora-Hansgrohe brał udział w kraksie, do której doszło podczas wyścigu Tre Valli Varesine we Włoszech. Poobijany Polak został prosto z trasy przetransportowany do szpitala.

Do kraksy doszło 54 kilometrów przed metą. Po upadku na asfalt, przy dużej prędkości, Polak nie był w stanie kontynuować wyścigu i potrzebował pomocy medycznej.

 

 

Na zdjęciu zamieszczonym na Twitterze widać kolarza leżącego na ulicy w asyście służb ratunkowych. Medycy usztywnili kręgosłup zawodnika, a następnie przetransportowali go do szpitala.

 

 

Grupa Bora-Hansgrohe potwierdziła, że Polak brał udział w kraksie, jednak nie było wiadomo, na ile poważne są jego obrażenia.

 

 

Po zakończeniu wyścigu, dyrektor grupy Jens Zemke, przekazał, że badania wykonane w szpitalu nie wykazały u polskiego zawodnika żadnych złamań.

 

 

Jednodniowy, liczący 197 kilometrów, wyścig jest rozgrywany w regionie Varese na północy Włoch. Od 2005 roku zalicza się do serii UCI Europe Tour.

 

Tegoroczną edycję wyścigu, po emocjonującym finiszu, wygrał Łotysz Toms Skujins z grupy Trek - Segafred. 49. miejsce zajął kolega Pojlańskiego z grupy Bora-Hansgrohe, Rafał Majka.

 

  

dk/luq/ sportowefakty.wp.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie