Złodzieje chcieli załadować samochód na lawetę na oczach właściciela. Zatrzymano jednego ze sprawców

Polska
Złodzieje chcieli załadować samochód na lawetę na oczach właściciela. Zatrzymano jednego ze sprawców
Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Na jednym z gdańskich osiedli mężczyźni próbowali ukraść auto metodą "na lawetę". Powoływali się na otrzymane zlecenie. Gdy właściciel samochodu zaczął nagrywać zajście, odjechali bez jego auta. Policjanci z Gdańska zatrzymali jednego ze sprawców. - Tożsamość drugiego mężczyzny jest już znana - poinformował rzecznik gdańskiej policji.

Zatrzymany mężczyzna to 25-letni mieszkaniec Gdańska. Udało się do niego dotrzeć dzięki nagraniu udostępnionemu przez właściciela pojazdu. Funkcjonariuszom udało się także zlokalizować i zabezpieczyć lawetę.

 

Tożsamość drugiego ze sprawców jest znana policjantom i - jak zapewnił rzecznik - jego zatrzymanie jest kwestią czasu. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna może mieć związek z podobnymi przestępstwami.

 

- Zobaczyłem lawetę, która zaparkowała przy mojej klatce, na wprost mojego samochodu - mówił pod koniec września ekipie "Wydarzeń" Robert Chmielewski z Gdańska, właściciel 25-letniego bmw.

 

"Laweciarze" próbowali ukraść auto powołując się na otrzymane zlecenie. Gdy pan Robert zaczął nagrywać zajście, mężczyźni wsiedli do samochodu i odjechali spod bloku z piskiem opon. 

 

Zatrzymany przez policje mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Grozi mu 5 lat więzienia.

 

msl/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie