Koszulki ze Stalinem pod lupą prokuratury

Polska
Koszulki ze Stalinem pod lupą prokuratury
cupsell.pl

Prokuratura zajmie się sprawą sprzedaży koszulek ze Stalinem - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Naszego Dziennika".

Jak podaje "ND", oferowanie takich koszulek spotkało się z oburzeniem kombatantów, którzy skierowali pismo w tej sprawie do Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego.

 

"W imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie żądam natychmiastowej interwencji w sprawie jawnego łamania artykułu 13 Konstytucji RP oraz popełnienia przestępstwa z artykułu 256 Kodeksu karnego przez sklep internetowy oferujący do sprzedaży koszulki z wizerunkiem Józefa Stalina" - zaapelował rzecznik POKiN dr Jerzy Bukowski.

 

Akcesoria te są oferowane przez stronę, którą prowadzi spółka z adresem w Warszawie, ale zarejestrowana w Poznaniu. Jak zauważyli krakowscy kombatanci, podobne motywy oferowane są również na innej stronie, prowadzonej przez zagraniczną firmę.

 

Według informacji Prokuratury Krajowej "pismo pana Jerzego Bukowskiego zostało potraktowane jako zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa i w dniu 27 września 2018 r. zgodnie z właściwością zostało przesłane do Prokuratury Rejonowej w Żarach".

 

dk/   PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie