Autostrada A4 w kierunku Wrocławia przejezdna po zderzeniu kilku samochodów

Moto
Autostrada A4 w kierunku Wrocławia przejezdna po zderzeniu kilku samochodów
Facebook/Patryk Sieg

Autostrada A4 jest już przejezdna w obu kierunkach po wypadku, do którego doszło przed południem między węzłami Gliwice Sośnica i Gliwice Bojków - poinformowała śląska policja. Na jezdni w kierunku Wrocławia doszło do kolizji ciężarówki i czterech aut osobowych. Utrudnienia trwały około dwóch godzin.

Jak poinformowała asp. sztab. Sonia Kepper z zespołu prasowego śląskiej policji, do wypadku z udziałem co najmniej pięciu samochodów - w tym jednej ciężarówki - doszło na jezdni w kierunku Wrocławia, jeszcze przed bramkami poboru opłat w Gliwicach-Sośnicy. Jeden z samochodów stanął w płomieniach.

 

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jedna osoba została poszkodowana. W wyniku kolizji zablokowana została droga w kierunku Wrocławia, choć przez pewien czas - m.in. z powodu akcji gaśniczej - wstrzymany był także ruch w kierunku Katowic.

 

Po południu ruch w stronę stolicy Górnego Śląska odbywał się już normalnie. Także w stronę Wrocławia, gdzie utrudnienia trwały dłużej, przejezdne były dwa pasy ruchu.

 

Policja wytyczyła objazdy, dzięki czemu kierowcy mogli ominąć zablokowany odcinek. Według informacji kierowców, zamieszczanych w mediach społecznościowych, zarówno na samej autostradzie, jak i na trasie objazdu tworzyły się duże korki. Policja wyjaśnia okoliczności kolizji.

 

paw/   PAP

jm/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie