Premier: PiS odzyskało więcej pieniędzy niż dała UE

Polska

- Środki unijne są ważne, cieszymy się z nich, bo pomagają odnawiać chodniki, ale dużo więcej dobra przynosi rząd Prawa i Sprawiedliwości - mówił w niedzielę premier Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Dębicy (woj. podkarpackie).

- W Polsce są coraz bardziej widoczne polskie zasady gry, tak jak we Francji francuskie zasady gry, a w Niemczech niemieckie zasady gry; my chcemy w Polsce ustalać zasady gry dla nas, i ustalamy - mówił Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Dębicy (woj. podkarpackie).

 

"Więcej środków odzyskaliśmy niż środki unijne"

 

Zwracając się do zgromadzonych pytał, czy "normalność była, jak dzieci były w skrajnym ubóstwie, bez naszego programu 500 plus", a tłum krzyknął: "nie". - Czy normalne jest to, kiedy inni nas obrażają, a my się nie potrafimy bronić, bo nie mamy siły mediów, nie mamy państwa; kiedy mafie VAT-owskie okradają w biały dzień nasze państwo - dopytywał, po raz kolejny słysząc w reakcji: "nie".

 

- My to wszystko zmieniamy. Ten mały cud gospodarczy na razie jest mały, ale może będzie większy, to dlatego, że pozyskaliśmy więcej środków od bandytów, mafii VAT-owskich, przestępców podatkowych. To jest w budżecie (…), więcej środków od tych bandytów, którzy swobodnie sobie hulali po państwie polskim za czasów PO i PSL; więcej środków odzyskaliśmy niż środki unijne - wyliczał premier.

 

"Z samego uszczelnienia podatków w przyszłym roku będziemy mieli może nawet 50 mld zł"

 

Natomiast podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Ryk (woj. lubelskie) podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości chce "Polski rozwoju, a nie Polski zastoju". Podkreślał, że bez "dobrej zmiany" nie byłoby programów społecznych, które realizuje rząd.

 

Zwrócił uwagę, że z UE rocznie średnio do Polski - na programy dla rolników, programy drogowe, czy kolejowe - wpływa około 25-27 mld złotych. - My z samego uszczelnienia podatków w przyszłym roku będziemy mieli może nawet około 50 mld złotych, (czyli) niemal dwa razy więcej - zauważył Morawiecki.

 

"Trzeba było odrobinę serca"

 

Premier mówił, że możliwość realizacji przez rząd kolejnych programów społecznych, inwestycyjnych i rozwojowych "nie wzięły się z niczego", ale "z ciężkiej, uczciwej i skutecznej pracy na rzecz naszej ojczyzny".

 

- Trzeba było odrobinę serca, odrobinę wyobraźni i odrobinę skuteczności. I dzięki temu jesteśmy dzisiaj w innym położeniu, a za parę lat, jak wyborcy nam zaufają, będziemy jeszcze o wiele bardziej do przodu, szybciej gonić ten europejski standard życia, europejski poziom życia i jestem przekonany, że zwyciężymy - mówił premier.

 

Morawiecki poinformował, że dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego "do całej Polski wpłynęło więcej w tym roku o 16 mld zł, a do województwa lubelskiego około 700 mln zł więcej niż w roku 2015, do wszystkich samorządów".

 

msl/luq/  PAP, polsatnews.pl

 

msl/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie