"ObiecankiRafałaiHanki". Sztab Jakiego pokazał nową stronę internetową

Polska
"ObiecankiRafałaiHanki". Sztab Jakiego pokazał nową stronę internetową
Twitter/Oliwier Kubicki

Sztab kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego zaprezentował stronę internetową "ObiecankiRafałaiHanki" zawierającą porównanie obietnic wyborczych prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz z obietnicami kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

Szef sztabu wyborczego Jakiego Oliwer Kubicki prezentując stronę na niedzielnej konferencji prasowej mówił, że pokazuje ona obietnice dotyczące Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz sprzed lat i obietnice Trzaskowskiego składane w obecnej kampanii wyborczej.

 

 

- Pytanie do warszawiaków, którzy będą dokonywać wyboru już niebawem nowego prezydenta miasta jest takie: czy, chcą kandydata, który jest z partii, która przez 12 lat nie potrafiła zrealizować swoich własnych obietnic i po 12 latach wystawiając już nowego kandydata obiecuje prawie dokładnie to samo - pytał szef sztabu Jakiego.

 

Dodał, że na stronie "ObiecankiRafałaiHanki" znajduje się wiele przykładów takich obietnic w sprawach takich jak np. poprowadzenie linii tramwajowej na Białołękę, czy Gocław, albo plany zagospodarowania przestrzennego lub budowy hali widowiskowo-sportowej obok Stadionu Narodowego.

 

"Chcemy pokazać jak niewiarygodny jest Trzaskowski"

 

- To wszystko są rzeczy, które już PO obiecywała. Jeżeli obiecywała i nie dotrzymała słowa, to pytanie jest takie, czy można zaufać Rafałowi Trzaskowskiemu, który dzisiaj powtarza obietnice Hanny Gronkiewicz-Waltz - powiedział Kubicki.

 

Kandydat na wiceprezydenta Warszawy Piotr Guział nazwał Trzaskowskiego "kandydatem ksero".

 

- Chcemy warszawiakom pokazać jak niewiarygodny jest Rafał Trzaskowski. Jest tak niewiarygodny, jaki był w Krakowie, gdzie przez trzy lata nie zrealizował żadnej swojej obietnicy wyborczej - zaznaczył Guział nawiązując do tego, że Trzaskowski zdobył madat poselski w okręgu krakowskim.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie