Poręba: naszym przeciwnikiem w kampanii nie jest PO, ale mocno niechętne rządowi media

Polska
Poręba: naszym przeciwnikiem w kampanii nie jest PO, ale mocno niechętne rządowi media
PAP/Tomasz Gzell

- Mam poczucie, że naszym przeciwnikiem w kampanii nie jest Platforma Obywatelska, ale bardzo mocno niechętne rządowi media - ocenił w piątek szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

- Mam w tej kampanii wyborczej takie poczucie, że jednak naszym przeciwnikiem nie jest Platforma Obywatelska (...) ale naszym przeciwnikiem są jednak takie bardzo mocno niechętne rządowi media - powiedział Poręba w Radiu Zet. Jak tłumaczył, po jednej stronie mamy Platformę, która "tak naprawdę w tej kampanii nie istnieje", natomiast z drugiej strony "tę pałeczkę w kampanii, tę narrację w kampanii, przejęły bardzo nam niechętne media".

 

Szef sztabu PiS jako przykład podał informację z czwartku dotyczącą VAT. Wskazał, że jedna z gazet poinformowała o notatce mówiącej o tym, że Platforma nie robiła wiele, aby uszczelniać system VAT. - I jedna z telewizji, która ma w swoim logo "cała prawda całą dobę", na przykład nie jest w stanie w "Faktach" o tym powiedzieć - stwierdził Poręba.

 

"Nie było woli uszczelniania VAT-u"

 

- Mamy do czynienia z konkretną notatką, konkretnymi informacjami, gdzie jest czarno na białym napisane: za rządów PO nie było woli uszczelniania VAT-u. Premier Mateusz Morawiecki jest atakowany, m.in. za to, że miał odwagę, siłę i determinację, żeby z mafią VAT-owską walczyć - dodał polityk PiS.

 

Chodzi o notatkę, której poświęcona była czwartkowa publikacja "Super Expressu". Dziennik napisał, że dotarł do pisma wysokich rangą urzędników resortu finansów z 4 marca 2015 r., z którego wynika, że ówczesny szef ministerstwa Mateusz Szczurek nie widział podstaw do przeprowadzenia zmian w prawie, które pozwoliłyby skuteczniej walczyć z wyłudzeniami VAT.

 

Odnosząc się do publikacji "SE", Szczurek powiedział Business Insider Polska, że to "stek bzdur", nikt do niego nie dzwonił, a gdyby zadzwonił, "to udałoby się wyjaśnić i zapobiec pisaniu takich głupot". Szczurek wyjaśnił, że notatka odnosi się tylko i wyłącznie do zakończenia procesu legislacyjnego głębokich zmian w ustawie o VAT w danej kadencji.

 

"Poszedł bardzo konkretny sygnał ze strony prezesa"

 

Poręba został też zapytany o czwartkowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS, w którym uczestniczył m.in. lider ugrupowania Jarosław Kaczyński. Szef sztabu PiS poinformował, że Kaczyński "mobilizował, bardzo mocno zachęcał do takiej dalszej mocnej pracy w kampanii".

 

- Te wybory są jeszcze bardzo otwarte (...) i musimy bardzo mocno się przyłożyć, również jeśli chodzi o ten wymiar mediów społecznościowych, gdzie nasi posłowie muszą być znacznie bardziej aktywni, muszą jednak ten nasz przekaz kampanijny bardzo mocno promować - mówił Poręba.

 

- Rzeczywiście to spotkanie wczoraj dla mnie było osobiście bardzo ważne, bo poszedł bardzo konkretny sygnał ze strony prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że moi drodzy, czas na bardzo mocne przyłożenie się w tej kampanii na ostatnich dwóch tygodniach - dodał.

 

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Dwa tygodnie później, 4 listopada przeprowadzona zostanie druga tura głosowania tam, gdzie w pierwszej nie zostanie wybrany wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Wybieranych będzie blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

zdr/  PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie