Na granicy pokazali pieniądze. Banknoty pochodziły z… gry planszowej

Polska
Na granicy pokazali pieniądze. Banknoty pochodziły z… gry planszowej
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Dwoje obywateli Ukrainy przekraczających przejście graniczne w Korczowej w trakcie kontroli paszportowej zostało poproszonych o okazanie pieniędzy na pobyt w Polsce. Wówczas wyjęli 600 dolarów. Problem w tym, że banknoty pochodziły z... popularnej gry planszowej.

Obywatele Ukrainy, kobieta i mężczyzna w wieku 22 lat, stawili się w nocy ze środy na czwartek do odprawy granicznej na wjazd z Ukrainy do Polski. W trakcie kontroli paszportowej zostali poproszeni o okazanie środków płatniczych na pobyt w Polsce. Wówczas wyjęli pieniądze używane w grze planszowej. W sumie: pięć banknotów przypominających 100-dolarówki, cztery przypominające 50-dolarówki.

 

Podróżni usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu. Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze: rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Musieli ponadto wrócić do ojczyzny.

 

Aby wjechać na terytorium państw Schengen, obywatele krajów trzecich muszą posiadać ważny dokument podróży oraz wizę (jeśli jest wymagana). Muszą również uzasadnić cel podróży i warunki planowanego pobytu, posiadać środki wystarczające na utrzymanie, zarówno podczas planowanego pobytu, jak i na powrót do kraju zamieszkania lub na tranzyt do państwa trzeciego (tj. 300 zł - przy czasie pobytu do trzech dni i 75 zł na każdy kolejny dzień pobytu).

 

grz/luq/  polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze