Wypadek w metrze. Ruchome schody nagle przyspieszyły. Cztery osoby ranne

Polska

W warszawskim metrze na stacji Centrum doszło do usterki ruchomych schodów, które nagle przyspieszyły. - Cztery osoby wymagały pomocy medycznej - powiedział Polsat News Maciej Czerski z warszawskiego metra. Na razie przyczyny awarii nie są znane. Na miejscu pracują eksperci z dozoru technicznego.

Do wypadku doszło około godz. 7:20 na stacji Centrum przy zejściu do linii w kierunku Kabat. Schody gwałtownie przyspieszyły i ludzie, którzy się na nich znajdowali, upadli. Cztery osoby doznały urazów i wymagały pomocy medycznej. 

 

- Inspekcja dozoru technicznego pozwoli odpowiedzieć na pytanie, co się tak naprawdę od strony technicznej wydarzyło - powiedział Maciej Czerski. 

 

Utrudnienia dla pasażerów

 

Schody do zejścia na stacji Centrum od strony tzw. patelni są obecnie wyłączone, co powoduje spore utrudnienia dla pasażerów. Na stację można dostać się jedynie od pl. Defilad lub przez galerię środkowym wejściem. 

 

W warszawskim metrze jest ponad 200 schodów ruchomych i wind. - One są regularnie sprawdzane. Mają wszystkie niezbędne dokumenty, które stwierdzają, że są bezpieczne - wyjaśniał Czerski. 

 

grz/luq, polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie