Uwolniono mężczyznę, który przez 40 lat był więziony i zmuszany do pracy

Świat
Uwolniono mężczyznę, który przez 40 lat był więziony i zmuszany do pracy
gla.gov.uk

58-letni obecnie Brytyjczyk został uwięziony prawdopodobnie jako 16-17-latek. Zamknięto go w szopie z jednym krzesłem i pościelą. Przez lata był zmuszany do niewolniczej pracy. Policja zatrzymała 79-latka, podejrzewanego o uwięzienie i zmuszanie go do niewolniczej pracy.

Jak informują brytyjskie media, mężczyznę znaleziono w szopie podczas "nalotu" 3 października nad ranem kilku różnych służb  na mieszkanie na północ od Carlisle w hrabstwie Kumbria w Wielkiej Brytanii. Akcja była wynikiem poufnej informacji otrzymanej przez policję; przeprowadzili ją wspólnie z funkcjonariuszami National Crime Agency (Narodowej Agencji ds. Przestępczości).

 

Mężczyzna miał być "zaskoczony swoim uwolnieniem i zdezorientowany”. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek próbował uciec. Obecnie przebywa w szpitalu, gdzie lekarze badają jego stan. Jak mówią, gdy zrozumie, co mu zrobiono i robiono przez lata, bardzo długo będzie uczył się życia w innych warunkach i  nie wiadomo, czy kiedykolwiek odzyska zaufanie do ludzi.

 

- W mojej długiej karierze nigdy nie spotkałem nikogo, kto byłby przetrzymywany jako niewolnik przez 40 lat. To chyba najdłuższy okres niewoli, z jakim się spotkaliśmy. To niezmiernie smutny i poważny przypadek - mówił  Martin Plimmer z brytyjskiej agencji rządowej Gangmasters and Labour Abuse Authority (GLAA).

 

Więziony miał tylko jedno ubranie, spał w nim i pracował. W szopie nie było ogrzewania.

 

Policja aresztowała 79-latka podejrzewanego o nowoczesne przestępstwo niewolnicze, który prawdopodobnie uwięził mężczyznę.  

 

maw/dro/    bbc.news 

maw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie