"Polska łączy interesy europejskie i amerykańskie". Paweł Mucha w "Graffiti" w Polsat News

Polska

- Przypomnę, że prezydent Andrzej Duda jechał do Waszyngtonu bezpośrednio po szczycie inicjatywy Trójmorza. W cudzysłowie można powiedzieć, że jechał jako emisariusz całej inicjatywy - powiedział w programie Piotra Witwickiego wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Prowadzący "Graffiti" zapytał Muchę, czy przy okazji odnowienia strategicznego partnerstwa między Polską a USA nie zapominamy o Unii Europejskiej.

 

- Inicjatywa Trójmorza to istotna część Europy, gdzie mamy wyzwania związane z infrastrukturą transportową, energetyczną, gdzie mamy potrzebę współpracy, ale także, gdzie mamy możliwość rozwoju. Polska jest w tej części Europy najważniejszym partnerem, jeżeli chodzi o kwestie związane z formatem bezpieczeństwa, (...) jeżeli chodzi o kwestie związane z rozwojem gospodarczym - odpowiedział Mucha.

 

"Budżet na rok 2019 przygotowany przez rząd ma na celu wsparcie Polaków i ich potrzeb"

 

Prowadzący zapytał prezydenckiego ministra o budżet na 2019 rok. Zwrócił też uwagę, że w kontekście wyborów samorządowych, politycy w Sejmie raczej skupiają się na rozdawaniu.

 

- Rozmawiam z doradcami ekonomicznymi, i te opinie są dość powszechnie takie, że projekt budżetu na rok 2019 to jest pierwszy od wielu lat w roku wyborczym taki budżet, gdzie nie widać działań wyborczych. Natomiast oczywiście, że jest tak, ze PiS i prezydent to popiera, kontynuuje linię związaną ze wsparciem rodziny, wsparciem potrzeb Polaków bo nie może być tak, że owoce wzrostu gospodarczego są tylko dla najbogatszych - powiedział Mucha.

 

Polsat News, polsatnews.pl

las/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie