Zwłoki odnalezione na terenie parku w Bełchatowie. Aresztowano podejrzanego

Polska
Zwłoki odnalezione na terenie parku w Bełchatowie. Aresztowano podejrzanego
KPP w Bełchatowie

Sąd aresztował na trzy miesiące Zbigniewa C. podejrzanego o zabójstwo mężczyzny. Do zdarzenia doszło w Bełchatowie. Podejrzanemu może grozić kara dożywotniego więzienia - poinformował w środę dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Jak wynika z komunikatu PK, zwłoki Dariusza D. zostały odnalezione na ternie parku w Bełchatowie. Przeprowadzone przez prokuratura na miejscu zdarzenia oględziny wykazały, że mężczyzna zginął wskutek zadania mu trzech ran kłutych: jednej w okolice lewej nerki oraz dwóch w okolice lewej strony klatki piersiowej.

 

W toku postępowania zatrzymano Zbigniewa C., u którego ujawniono scyzoryk o długości ostrza 9 cm z prawdopodobnymi śladami krwi.

 

Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie przedstawili mężczyźnie zarzut z artykułu 148 par. 1 kodeksu karnego. Podejrzanemu zarzucono dokonanie z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Dariusza D. poprzez zadanie mu trzech ciosów nożem, powodując krwotok wewnętrzny skutkujący zgonem pokrzywdzonego".

 

Jak wyjaśniła PK, czyn ten zagrożony jest karą na czas nie krótszy od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Z uwagi na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanego mu czynu oraz konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec Zbigniewa C. środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie