Wprowadzili do obrotu 450 kg narkotyków. CBŚP rozbiło grupę przestępczą

Polska
Wprowadzili do obrotu 450 kg narkotyków. CBŚP rozbiło grupę przestępczą
CBŚP.Policja.pl

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 13 osób. Grupa przestępcza wprowadziła do obrotu blisko 450 kg środków odurzających i substancji psychotropowych. Przemycano je z Niemiec do Polski. Wartość rynkową narkotyków oszacowano na ponad 5,5 mln zł.

Komisarz Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji poinformowała, że śledztwo, którego efektem było zatrzymanie trwało wiele miesięcy.

 

- Dotyczy ono przemytu oraz sprzedaży hurtowych ilości narkotyków. Z ustaleń śledztwa wynika, że w latach 2009-2016 grupa przemyciła z Niemiec do Polski różnego rodzaju środki odurzające i substancje psychotropowe - powiedziała kom. Jurkiewicz. Wśród używek wymieniła m.in. marihuanę, amfetaminę, heroinę, ecstasy oraz kokainę.

 

Według śledczych podejrzani mogli wprowadzić do obrotu prawie 450 kilogramów narkotyków o „czarnorynkowej” wartości ponad 5,5 miliona złotych.

 

Podejrzanych zatrzymano w okolicach Płocka oraz Łodzi. Na przesłuchania w Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej doprowadzono 13 zatrzymanych oraz jedną osobę, która już przebywała w areszcie śledczym w związku z inną sprawą. Usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu narkotyków z Niemiec do Polski, a także handlu nimi co miało stanowić ich „stałe źródło dochodu”. Podejrzani działali głównie na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego.

 

 

Prokuratura skierowała do sądu dziesięć wniosków o tymczasowe aresztowanie. 

 

Jak podała kom. Jurkiewicz, niektórzy z podejrzanych byli już wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe, groźby karalne, pobicia. Sprawa ma charakter rozwojowy. - Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty - dodała policjantka.

 

PAP

las/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie