"Tu jest Polska nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera". Proboszcz z Lublina o marszu równości

Polska
"Tu jest Polska nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera". Proboszcz z Lublina o marszu równości
pixabay.com/
pixabay.com/

Ksiądz Mirosław Matuszny, proboszcz parafii p.w. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie, ostro i jednoznacznie ocenił marsz równości, który ma przejść ulicami tego miasta 13 października. "Zagubił się we własnej nienawiści" - napisał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i przypomniał duchownemu słowa papieża Franciszka o wybaczaniu.

 

"Ksiądz Matuszny zagubił się we własnej nienawiści, nie dajmy mu podsycać naszej" - napisał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. I przypomniał słowa papieża Franciszka: "My chrześcijanie powinniśmy przeprosić za to jak traktowaliśmy gejów, a także prosić o wybaczenie Boga, o którym zbyt często zapominamy".

 

"Normalna rodzina"

 

To nie pierwszy atak proboszcza na środowiska homoseksualne. Na swoim Facebookowym profilu wielokrotnie publikował obrażające przedstawicieli grup LGBT posty. 

 

 

 

 

Kiedy media zaczęły krytykować słowa księdza, ten odniósł się do zarzutów i stwierdził, "że zupełnie nie rozumie medialnego hałasu, jaki towarzyszy temu, że proboszcz parafii p.w. Nawrócenia św. Pawła cytuje św. Pawła i ostrzega przed środowiskami stawiającymi sobie za cel zniszczenie naturalnego, moralnego i konstytucyjnego porządku chroniącego małżeństwo rozumiane jako związek mężczyzny i kobiety”.

 

Ksiądz oświadczył, że modli się o nawrócenie i przypomina, że "mężczyźni współżyjący ze sobą, Królestwa Bożego nie odziedziczą”.

 

 

Ks. Mirosław Matuszny jest proboszczem lubelskiej parafii od 2015 roku, kapelanem ZHR i katechetą.

 

maw/dro/   polsatnews.pl

 

 

maw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie