Przedziurawił opony niemal 60 samochodów

Polska

Policjanci z Myszkowa (Śląskie) zatrzymali 56-latka, który nożem przedziurawił opony blisko 60 samochodów zaparkowanych na ulicach tego miasta. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Za uszkodzenie mienia może mu grozić do pięciu lat więzienia.

Rzeczniczka komendy w Myszkowie asp. sztab. Barbara Poznańska powiedziała w środę, że wandal niszczył opony w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tuż po godzinie 5 dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał pierwsze zgłoszenia od poszkodowanych.


- Kryminalni, którzy wkroczyli do akcji stwierdzili, że takich pojazdów jest o wiele więcej. 56-letni mieszkaniec Myszkowa wpadł w ręce policjantów zaledwie w kilka godzin od pierwszego zgłoszenia. Pomógł monitoring - dodała Poznańska. Przez cały dzień do komendy zgłaszali się właścicieli uszkodzonych aut. Dotychczas mundurowi przyjęli już blisko 60 zgłoszeń. Wstępnie straty oszacowano na 10 tys. zł.


Zatrzymany 56-latek to mieszkaniec Myszkowa. Policjanci znaleźli w jego domu nóż, którym przebijał opony. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, przyznał się do winy. - Nie jest znana jego motywacja - powiedziała rzeczniczka myszkowskiej policji. Do sądu trafił wniosek o aresztowanie podejrzanego.

 

grz/  PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie