Córka niemieckiej polityk zdyskwalifikowana w konkursie za antyimigrancki wiersz

Świat
Córka niemieckiej polityk zdyskwalifikowana w konkursie za antyimigrancki wiersz
Facebook Nicole Hochst

14-letnia Ida Marie Müller, córka Nicole Höchst, polityk skrajnie prawicowej partii AFD (Alternatywa dla Niemeic) wywołała skandal w trakcie konkursu poetyckiego w Speyer. Nastolatka recytowała wiersz nawiązujący do ataku nożownika-imigranta. Po występie otrzymała gromkie brawa, ale organizatorzy konkursu ją zdyskwalifikowali i zabronili uczestniczyć w ceremonii wręczenia nagród.

Jak informuje gazeta "Junge Freiheit", konkurs w Speyer był częścią antyrasistowskiej inicjatywy dla nastolatków, której gospodarzem była lokalna Rada Młodzieży. 

 

Nastolatka została oskarżona przez Monikę Kabs z partii CDU (Chrześcijańska Demokracja) o wykorzystanie poezji do szerzenia poglądów politycznych partii, do której należy jej matka. 

 

Alternatywa dla Niemiec to konserwatywne ugrupowanie polityczne, które w wyborach w 2017 roku dostało się do parlamentu jako pierwsze w historii ugrupowanie eurosceptyczne i antyimigranckie. 

 

Nicole Höchst opublikowała w mediach społecznościowych wyrazy wsparcia dla córki. Zamieściła także zdjęcie swojego domu, na którym pojawiły się wykonane sprayem napisy atakujące partię AFD. Określiła ich mianem "współczesnych nazistów, którzy obsmarowują domy innych ludzi". 

 

 

Fragment wiersza recytowanego przez 14-latkę brzmiał:

 

"Mężczyzna z daleka wpadł w ręce handlarzy, bez paszportu i telefonu komórkowego. Przybył do naszej uświęconej ziemi niemieckiej. Ponieważ nie może zdobyć kobiety, pomógł sobie nożem".

 

mos/dro/    BBC

mos/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze