Trump do dziennikarki ABC News: wiem, że nie myślisz. Nigdy

Świat

- Wiem, że nie myślisz. Nigdy tego nie robisz - powiedział do dziennikarki ABC News Cecilii Vegi prezydent USA Donald Trump. Podczas konferencji prasowej był arogancki również wobec innych dziennikarek.

Do zdarzenia doszło podczas konferencji prasowej Trumpa w Ogrodzie Różanym Białego Domu. Dotyczyła ona nowego porozumienia handlowego USA i Kanady z Meksykiem, które zastąpi umowę NAFTA. Po wystąpieniu prezydenta dziennikarze zaczęli pytać też o inne sprawy.

 

Gdy Trump wskazał jako pierwszą do zadania pytania dziennikarkę ABC News Cecilię Vegę, powiedział: jest zszokowana, że ją wybrałem. Jest w stanie szoku".

 

Vega, wstając z krzesła, żeby zadać pytanie i szukając mikrofonu na sali, odpowiedziała: "Nie jestem, dziękuję panie prezydencie" ("I'm not. Thank you, Mr. President").

 

Donald Trump odpowiedział dziennikarce: "W porządku. Wiem, że nie myślisz. Nigdy tego nie robisz".

 

Amerykańskie media spekulują, że Trump się przesłyszał i zinterpretował "Not. Thank You" jako "not thinking". Tak zapisane są też słowa Vegi w oficjalnym stenogramie konferencji.

 

Vega odpowiedziała "słucham?", na co Trump odpowiedział "Nie, proszę kontynuować". Dziennikarka zadała pytanie o śledztwo FBI dotyczące kandydata na sędziego Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, który został oskarżony o wykorzystanie seksualne przez kilka kobiet. Trump nie odpowiedział na to pytanie, twierdząc, że nie jest związane z tematem konferencji prasowej.

 

Gdy pytanie na ten sam temat próbowała zadać Kaitlan Collins z telewizji CNN, Trump pogroził jej palcem i powiedział "nie rób tego. Przerwał też, gdy inna dziennikarka chciała spytać o strzelaniny w USA.

 

Vega do sytuacji odniosła się na Twitterze. "Konferencja prasowa oznacza, że można zadać dowolne pytanie" - napisała.

 

 

USA Today

jm/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie