Brutalny napad na rodzinę w Żorach. Sprawcy mieli pobić gospodarzy i grozić skrzywdzeniem dziecka

Polska

Dwaj mężczyźni i kobieta zostali zatrzymani przez śląską policję i tymczasowo aresztowani w związku z napadem na mieszkańców jednego z domów jednorodzinnych w Żorach (Śląsk). Podejrzani mieli pobić i związać gospodarzy oraz grozić skrzywdzeniem ich dziecka. Z domu mieli zabrać łup o wartości prawie 400 tys. zł. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

Do napadu doszło w ubiegłym tygodniu. Według ustaleń śledczych, 26-latek, 34-latek i 19-latka planowali rabunek od dłuższego czasu.

 

Do mieszkania weszli w maskach zakrywających twarze, byli wulgarni i brutalni. Pozostawili małżeństwo ze skrepowanymi rękami i nogami. 

 

Sprawcy zostali dość szybko namierzeni i zatrzymani dzięki współpracy kryminalnych z Żor i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 19-latka pochodzi z powiatu pszczyńskiego, 26-latek z Rybnika, a 34-latek nie ma stałego miejsca zamieszkania. 

 

Jak informuje dziennikarz Polsat News Krzysztof Bąk, zatrzymani usłyszeli zarzuty brutalnego napadu. Sąd w Żorach wydał postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za napad grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

Śląska Policja

 

Śląska Policja

 

 

polsatnews.pl, Polsat News

 

 

 

 

 

 

mos/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie