Wyrzutnie przeciwlotnicze, granaty i pociski. Arsenał na prywatnej posesji

Polska
Wyrzutnie przeciwlotnicze, granaty i pociski. Arsenał na prywatnej posesji
Galeria zdjęć (18)

Ponad 100 ręcznych wyrzutni przeciwlotniczych, granaty, zapalniki i pociski różnych kalibrów - to tylko część przedmiotów, które zabezpieczyli lublinieccy policjanci przy udziale saperów z Katowic. 52-letni mieszkaniec Lublińca przechowywał broń na terenie swojej posesji przy ul. Oleskiej. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie tak dużego arsenału.

Arsenał na posesji mieszkańca Lublińca (Śląskie) odkryto dzięki uzyskanej operacyjnie informacji, że jeden z mieszkańców ma posiadać materiały wybuchowe i broń. Do akcji zaangażowano m.in. funkcjonariusza z psem przeszkolonym do odnajdywania materiałów wybuchowych z komendy w Zabrzu.


W piątek przed południem policjanci wkroczyli do akcji. Na miejsce wezwano również zespół pogotowia ratunkowego i strażaków. Już po kilkunastu minutach przeszukiwania domu 52-latka, policjanci znaleźli niewiadomego pochodzenia zapalniki.

 

Ewakuacja


Z uwagi na występujące zagrożenie dowódca zespołu minersko-pirotechnicznego podjął decyzję o ewakuacji osób z pobliskiej firmy. Po dokładnym zbadaniu całego terenu posesji znaleziono ponad 100 ręcznych wyrzutni przeciwlotniczych, zapalników wojskowych, pocisków różnego kalibru oraz granaty przeciwpancerne.


Przedmioty mogące zawierać materiały wybuchowe przekazano saperom, natomiast pozostałą część arsenału zabezpieczono do dalszych badań. Biegli z zakresu broni i amunicji określą, czy zabezpieczone przedmioty miały wartość bojową oraz czy stanowiły realne zagrożenie dla osób postronnych.


Śledczy będą ustalać, czy posiadanie poszczególnych elementów jest zgodne z prawem oraz w jaki sposób wszedł w ich posiadanie 52-latek. Szczegółowe okoliczności związane z tym zdarzeniem wyjaśni prowadzone pod nadzorem prokuratora śledztwo.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie