Tabliczka z okazji Święta Lasu - na ściętym drzewie. Internauci kpią z resortu środowiska

Polska
Tabliczka z okazji Święta Lasu - na ściętym drzewie. Internauci kpią z resortu środowiska
Ministerstwo Środowiska

"W ramach Regionalnych Obchodów Święta Lasu (w Pułtusku - red.) posadzony został pamiątkowy dąb poświęcony przez Papieża Franciszka" - napisało na Twitterze Ministerstwo Środowiska. Obok drzewa, umieszczono tabliczkę informacyjną, którą przymocowano... do uciętego pnia innego drzewa. "To ścięte drzewo jest symbolem rozumienia ochrony środowiska. Koszmar" - piszą internauci.

W obchodach Święta Lasu w Pułtusku w sobotę brał udział minister środowiska Henryk Kowalczyk. Zostały one zorganizowane z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której odbyło się uroczyste posadzenie pamiątkowego dębu. Organizatorami wydarzenia były Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie oraz Nadleśnictwo Pułtusk.

 

- Nie możemy zapominać, jak ważną rolę odegrali leśnicy w walce o wolną Polskę - mówił Kowalczyk podczas okolicznościowego przemówienia. - Dziękuję leśnikom za ich codzienne zaangażowanie i wysiłek wkładany w pracę na rzecz naszego wspólnego dobra, jakim są polskie lasy - dodał minister.

 

"Dąb posadzony przy ściętym pieńku"

 

Na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze ministerstwa widać, że obok pamiątkowego dębu stanął pomnik ze ściętego drzewa. Przymocowana do niego tablica informuje, że dąb został poświęcony przez papieża 23 maja.

 

 

"Ten pieniek wygląda kuriozalnie. Święto lasu..." - komentuje jeden z internautów.

 

"Znamienne - dąb posadzony przy ściętym pieńku. Jaki sadzący drzewa w Warszawie, po ustawie Szyszko, przez którą wycięto w mieście tysiące drzew" - dodaje inny.

 

 

polsatnews.pl

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie