Premier Morawiecki wręczył siatkarzom Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Polska

Zrobiliście dla Polski coś wyjątkowego. To wielki prezent na stulecie odzyskania niepodległości - zwrócił się do mistrzów świata w siatkówce premier Mateusz Morawiecki podczas wieczornego spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szef rządu wręczył zawodnikom i całemu sztabowi reprezentacji Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości i okolicznościowe dyplomy.

- Fenomenalny sukces, graliście genialnie, cała Polska się cieszy z tego osiągnięcia - powiedział na spotkaniu. Jak podkreślił, zdobyć mistrzostwo świata w tak popularnej grze jak siatkówka dwa razy z rzędu to już "arcymistrzostwo".

 

Prezes Rady Ministrów zapowiedział również dodatkowe dofinansowanie siatkówki. Nie sprecyzował jednak, jaka to będzie kwota, ani konkretny cel. - To już pozostawiam do decyzji fachowcom - stwierdził.

 

W rewanżu kapitan zespołu Michał Kubiak przekazał premierowi reprezentacyjną koszulkę z podpisami wszystkich zawodników.

 

- Oczywiście nie jest to koszulka z finału, bo tę zostawiłem sobie, ale mam nadzieję, że ta też będzie cenna - powiedział Kubiak, który również podziękował za wsparcie finansowe. - Bez tego na pewno nie byłoby tych sukcesów - dodał.

 

Po spotkaniu premier oraz zaproszeni goście udali się na kolację.

 

W poniedziałek po południu polska ekipa wróciła do kraju z Włoch, gdzie w niedzielę triumfowała w mistrzostwach świata. W finale drużyna trenera Vitala Heynena pokonała Brazylię 3:0, broniąc tytuł sprzed czterech lat i zdobywając trzecie w historii złoto MŚ.

 

PAP

mos/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie